Lovrinčević protiv Hajdaša: Nakon što otplati kredit, HAC-u ostaje čista dobit
Da bi se dobila cijela slika treba napraviti tablicu cijele otplate duga, a ne samo za nekoliko godina, kaže Željko Lovrinčević
Komentari 19
Zanesen domoljubljem hrvatski je narod 1971. godine otkinuo od svojih usta i usta svoje djece za autoput Zagreb-Split, a hrvatski su komunisti lovu predali za prugu Beograd-Bar. Sada bi gotov autoput prodali koncesionarima i tu lovu potrošili za gradnju autoputa kroz Republiku Srpsku i Crnu Goru. Sve drugo su spekulacije. Lp.
U koncesiji je sad i autocesta Zagreb-Macelj nek onda ministar objasni kad je vec iz Zagorja,a i ja sam,kakva korist od toga,jer jedino kaj procitam da mi,porezni obveznici njima dajemo,koncesionarima desetke milijuna godisnje,kak,zasto,zbog cega,to je tak ili onak,nek nas jednostavno prosvjetli
Sva sreća da još uvijek imamo ljude kao što je gospodin Željko Lovrinčević kojem likovi poput ministra Hajdaša ne mogu prodavati muda pod bubrege. Već sam jednom napisao da nas taj Hajdaš uporno plaši da neće biti plaća, da ćemo platiti ogromne kamate, da će poskupiti gorivo, da će dati ostavku ak monetizacija ne prođe i slično. Mislim da bi bilo najbolje da odmah da ostavku i da se vrne nazaj v Zagorje a ne da nas maltretira i straši s glupostima poput ovog mutavog izračuna. Molim uredništvo Večernjaka da objavi jedan opsežan intervju s gospodinom Lovrinčevićem na tu temu a da nas dotle poštedi daljnjih Hajdaševih nebuloznih izjava. Hvala unaprijed.
Gledajući emisiju Otvoreno na HRT-u, u kojoj su gostovali predsjednik NCS-a Mijat Stanić i ministar Siniša Hajdaš Dončić, kada je Ministar obećao navedenu analizu pretpostavio sam da to neće biti neki poseban uradak, ali da će ovako nekvalitetna i površna analiza biti predstavljena kao službeni dokument na stranicama ministarstva definitivno nisam mogao niti pretpostaviti. Nadalje, smatram da nije potrebno biti poseban analitičar da bi se dokazalo da je monetizacija nepovoljnija od reprogama i da je vrlo štetna za RH, analiza resornog ministarstva vrijeđa zdravu logiku hrvatskog čovjeka. Bilo bi jako zanimljivo vidjeti koliko je novca potrošeno za kozultantske usluge, a za koje mi se čini da i nismo dobili kvalitetan proizvod
Hajdaš pajdaš što kažeš na izjave stručnjaka? Je li najvažnije podmiriti trenutne gubitke i rupe ove vlade ili sačuvati hrvatsko blago? Podnesi ostavku kao što si obećao.
Kad je uvedena trosarina na gorivo, uvedena je radi autocesta, ne cesta! A kad je od tih 60 lipa dio bio dan cestama jos se donekle moglo shvatiti, ajde mi koji vozimo aute vozimo se i po lokalnim cestama pa neka i oni dobiju nesto, makar je poanta tog nameta bila drugacija. E sad, kako su ovi ugurali u to i zeljeznice to samo oni znaju. Sta mene briga za izgradnju zeljeznice i zasto bi ja morao placati njihovu izgradnju samo zato jer kupujem benzin?!?! Idiotizam teze vrste od prepametnih
Jednostavno: kalkulacija je zbunjujuća. To je kao u seriji Lud, zbunjen, normalan. Hajdaš je lud, narod zbunjen i još samo fali onaj treći.
Tu se ne radi o računici ili ekonomiji. Tu je osnovni cilj uništiti Hrvatsku, baciti je ekonomski na koljena. Kad se to postigne onda su mogućnosti ogromne: Pripojenje Srbiji, Treća Yugoslavija, raspodjela Italiji, Sloveniji, BiH, Crnoj Gori, Srbiji i Mađarskoj. To je cilj i točka!
Eh da. Zaboravih još dodati da bi Hajdašu bilo bolje da se vrati u Zagorje i da tu ogromnu energiju kojom nas uporno glupavo uvjerava da je monetizacija cesta isključivo nama u interesu da upotrijebi za gospodarski napredak našeg Hrvatskogg Zagorja. Kao zagorski župan na tom se planu za svog mandata baš i nije nešto posebno sposoban pokazao a o čemu svjedoće gospodarski rezulatati.
Vlada NIJE NESPOSOBNA. Vlada je OPASNA. Provodi se plan pljacke. Sustavno. Ovako bogatu drzavu nije moguce do ove mjere opljackati bez dobrog plana. "Monetizacija" (puno stetnija od koncesije) se nasilno propagira za minimalno procjenjenih 23 milijuna. Nazovimo to konacno pravim imenom- KORUPCIJA.
Zamislite koje bi lapanje uslijedilo da HAC-u ostaje čista lova.
Njima u Vladi matematika je loša strana, ministar prometa nezna izračunati koliko je ukupno dužan i koliko bi zaradila Hrvatska ako nikom ne da ceste, a ministar okoliša se seli u novu zgradu i tvrdi da je 15 miliuna manje od 9 milujuna.
Poštovani nije ovaj lik Hajdaš Dončić , ministar znanja ,on dobivene zadatke od vrha vlasti (Milanovič) izvršava uzorno,bez obzira na računice i posljedice,upučujem ga u Knin, tamo leži 500 milijuna neaktivnih zaliha roba, a "mudro" rukovodstvo HŽ Infrastruktura niti Inventuruuru ne radi,bivšu Službu raspustili_otpustili i pojeo vuk magare, sada će se ta roba prodati kao zastarjela, aima raznih vrsta kablova koji su ispravni bez obzira na godine , da se Ekvator može sa njima omotati, što mu radi čovjek za željeznicu, da ga izvjesti o stanju roba na zalihi, što radi Državna REVIZIJA kada utvrdi da je bilansa_završna bez popisa sredstava i izvora sredstava u cca 200 skladišta.
Nije mala provizija na toliki iznos , zar ne? Kažu da svi uzimaju 10%, to bi znači bilo oko tri milijarde i tristo milijuna kuna... Dobra lova za nkoga tko će izgubiti svaku šansu da ikada više u životu bude vlast... Živo me zanima i drugi aspekt "monetizacije"... Naime kako će se koncesionar ponašati prema vozačima na autocestama? Oni će nadzirati sve što se događa na njima. Dakle mogu da rade šta hoće i kako hoće. To se zove gubitak suvereniteta, najblaže rečeno... Iliti, okupacija.
''Kokosari'' bi trebali izracunati koliko im jos treba za place u 2015 godini ,pa nek prodaju jednu ''cesticu''za svoje potrebe.Steta je da prodaju drzavne ceste da bi se odrzali jos jednu godinu na vlasti ..
Ovaj ekonomski analiticar trebao bi znati da zaduzivanje Hr po cetiri posto nece trajati zauvijek, a isto tako bi trebao znati da nema govora o povecanju prometa kroz duzi rok, a pogotovo ne ako ce rasti cijene. Hrvatska je u krizi, i promet ce se smanjenjem BDPa koji nam tek slijedi izgubiti dobar dio prometa.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sva poanta tzv. "monetizacije" je da se dobija jeftina lova da se državni proračun održi do sljedećih izbora. A potom, tko živ, tko mrtav. Čime će se tada krpati proračunske rupe, to nikoga od naših foteljaša ne zanima.