Politika štednje ne funkcionira. Siromašni sve siromašniji, a bogati sve bogatiji
Laburisti će samostalno izaći na izbore, a poručuju da će od 11 eurozastupnika biti dva iz njihovih redova
Komentari 10
Danas tko nemože isplatiti neto plaču od 4000 kuna,bolje da zatvori jer za njega rade psihiči i materjalno uništeni ljudi!!!
Što bi se dogodilo da nijedan građanin ne izađe na EU izbore? Zna li netko?
Kada su laburisti predložili sniženje plaće 21% onda je to populizam, a kad milanče predloži 6% onda je to pametan potez?
kome je dobro u hrvatskoj , da ga boli ona stvar
zašto glasati za laburiste - ne želi biti stranka tajkuna, već stranka običnih malih ljudi i promicatelji njihovih interesa. svaki pojedini čovjek svojim glasom ili ne glasom daje više benzina tajkunskim strankama ili stranci običnih ljudi. svi koji ne izlaze na izbore pomažu da tajkuni sa svojim promicateljima dobiju 100% glasova, utjecaja, benzina. svatko tko je mali običan čovjek i stalo mu je do malog običnog čovjeka ne smije ostati doma i mora izaći na izbore. potrebna nam je dobra država i dobra državna organizacija jer samo ona može zaštititi male i slabe od samovolje i nasilja tajkuna. trebaju nam dobre državne tvrtke za dobra i usluge koje si sami kao pojedinci ne možemo osigurati a tajkuni bi nam htjeli za ta dobra i usluge i živu kožu oderati.
Tako je, dosta je štednje! Vidi koliko ima kredita, kamata samo 7%! Idemo se zadužiti u Americi, pa neka naša djeca odplaćuju naše kredite! I Holland, predsjednik Francuske, kad je došao na vlast je govorio slično i odbacivao Merkeličin put štednje. Danas je Francuska i dalje u problemima, a Njemačka napreduje. Štednja ili potrošnja? I ja sam za potrošnju, ali onda kad imam novaca u džepu, a ne kad trebam kredit.
Čini mi se da ljudima nije posve jasno što je politika štednje i kako utječe na zemlje koje nemaju "zaštitu" od takve politike.... Tu politiku trasirale su Njemačka, Austrija, Švicarska i Nizozemska, a odnosi se na sve druge zemlje osim njih. Paralelno su trasirale način gospodarenja u kome su sve industrije nepotrebne jer zagađuju, pa ih treba izvesti na Daleki Istok, a doma si napraviti zelene oaze da ljudi uživaju. Pri tome se nitko nije upitao u zemljama kojima je takav model preporučen, od čega će ljudi živjeti kad ih se liši industrije. Za divno čudo, 4 spomenute zemlje se nisu odrekle svojih industrija. Danas vidimo posljedice takve politike; Europa je pala bez opaljenog metka. Sve zemlje koje su poslušale takve nebulozne upute danas grcaju u problemima. Ove 4 zemlje uopće ne znaju što su to problemi. Te se priča vodi dalje: štedite, režite javni sektor, a tamo gdje vam pofali, mi ćemo vam "dati", naravno uz "povoljne" kamate, jer mi imamo, nismo tupi kao vi pa imamo, znači - mi znamo, vi nemate pojma. Time raste dug prema nama, ali Bože mili, nešto morate žrtvovati da bi i dalje živjeli od mašte!
Kako ne funkcionira!!!???? Politika stednje itekako funcionira za sve one koji se bave politikom i zastupaju strane industrije u Hrvatskoj (preefikasno, rekli bismo). Zato toliko ulazu u marketing (korumpiranih i izdajnickih politicara)
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Oni su jedni od rijetkih koji se javno i otvoreno zalažu za socijalnu sigurnu državu i bore protiv kriminalnog zakona o radu; Stanovništvo nema više na kupovinu osnovnih artikala, nitko ništa ne prodaje i naše tržište propada, uništeni su kupci i prodavači a gle čuda kao feniksi 50 novih multimilionera u zadnjih 3-4 godine. Novac iz proizvodnje se premješta u džepove par pojedinaca .Laburisti bar ukazuju na taj problem.