Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Povratak na članak

Kobni vlak – obitelj poginula na putu za šoping-centar


Potpuno opremanje jednog prijelaza Hrvatske željeznice stoji oko milijun kuna
Objava 28. siječnja 2013. 255 prikaza
Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
Komentara 17
  • on1:

    Niti postavljanje rampe neće puno pomoći, pogotovo iz razloga što u zadnje vrijeme često vidim da se na nekim prijelazima rampa nije spustila, a vlak prolazi. A isto tako ne razumijem kako možeš prijeći prugu, a da nisi pogledao da ... prikaži još!a li vlak nailazi. Ta radnja se obavlja i kada je rampa dignuta, a kamoli u ovakvim slučajevima. Greška vozača automobila je krivac za ovu nesreću.

    08:53 28. 1. 2013.
  • trlepastuhovic:

    Kao da im polubranici pomogli! Rampa se lako probije i buuum! Možda bi eventualno pomogli betonski zidovi sa obje strane pruge koji bi se uvlačili i izvlačili iz kolnika kada prolazi vlak.

    09:07 28. 1. 2013.
  • Avatar rodjo rodjin
    rodjo rodjin:

    laka im crna zemlja ! sramota za hr zeljeznice da je dat otpremninu nekom direktoru naslo bi se love al ovako jedna mlada obitelj ode

    09:18 28. 1. 2013.
  • duncan_idaho:

    nemože hž biti odgovoran ako je prijelaz napravljen po zakonu.

    09:26 28. 1. 2013.
  • lima83:

    jasna je stvar da je ovo velika tragedija. ali kriviti HŽ da je kriv je potpuno suludo. U Hrvatskoj ne postoji niti jedan neobilježeni prijelaz preko pruge. svaki ima barem znak STOP. isto kao što i križanja po gradu imaju ... prikaži još! znakove i semafore, a nemaju rampe. hoćemo li sad na svako križanje u gradu stavljati rampu samo zato što su ljudi nestpljivi i ne da im se stati i pozorno pogledati.

    09:31 28. 1. 2013.
  • ivica48:

    I da se postave polu rampe nasi vozaci i kad su spustene zaobilaze i predju prugu

    09:48 28. 1. 2013.
  • Vexans:

    Kakvi su to ljudi koji,u ovoj strašnoj tragediji NE vide apsolutnu KRIVNJU HŽ-a ! HŽ je dužna maksimalno tehnički,građevinski,informacijski i signalizacijom onemogućiti ulaz na svoju prugu ! Pruga je njihova infrastruktura,njihovo vlasništvo! Zamislite da npr."Gredelj" ne štiti svoj probni pogon! ... prikaži još! Ljudi su takvi kakvi su i griješimo,zaboravimo se,svađamo se u automobilu i što šta drugo! HŽ ,svojim ukupnim financijskim potencijalom ,pravno inplicira KRIVNJU za svaku smrt na njihovim instalacijama!!! Vrhuška HŽ je odmetnuta elita i od svojih radnika i nas,njihovih korisnika! Da se to događa u Evropi bili bi osuđeni na višegodišnje kazne zatvora. Za mene je to dokazivi zločin ne činjenja!!!

    09:50 28. 1. 2013.
  • Avatar dr. Evil
    dr. Evil:

    ako su polubranici "preskupi" - pa dajte postavite bar ležeće policajce 10 metara prije pruge. Postoje takvi ležeći policajci da ako voziš brže od 20 km/h potrgaju ti auto. Ionako ih postavljaju i gdje treba i gdje netreba, ovdje bi bili potrebniji.

    10:00 28. 1. 2013.
  • lima83:

    Vexans jedina krivnja je na vozaču koji je svojom nepažnjom i nemarom skrivio smrt svoje obitelji. da li bi da se ova nesreća dogodila na nekom križanju u gradu onda krivili zagrebačke ceste zato što na križanjima nemaju rampe. još ... prikaži još! u autoškoli se uči da kada prelaziš prugu trebaš stati i pogledati iako su rampe dignute. jasna je stvar da su nam pruge i prijelazi zapušteni ali za ovu nesreću to nije bitno.

    10:12 28. 1. 2013.
  • Vexans:

    Uspoređivati križanja ulica,cesta rezerviranih za automobilski promet s prijelazima preko pruga..je nonsens .

    10:22 28. 1. 2013.
  • akil:

    Ako se tako dobro vidi i lijevo i desno,onda je kriv vozač i nitko drugi.Svak upravlja svojim životom,nažalost i onima koji sjede pozadi.Nek im je mir i slava,ali tako su odabrali!

    10:26 28. 1. 2013.
  • Lebron Petrovic:

    HŽ i Država su krivi! I da prođu 3 auta dnevno treba sve biti osigurano kao u civiliziranom svijetu!

    10:29 28. 1. 2013.
  • Sve je uzalud:

    Nemože se krast i imati za rampe. Mi smo čitatelji jednim velikim djelom krivi jer od lajanja nema ništa.Treba dati život za promjene.Na to nitko nije spreman osim policajac iz Varaždina.Slijedeći molim.

    10:37 28. 1. 2013.
  • -obrisani-:

    Ljudi su pod stresom, pritisnuti golemim problemima. Ne možeš uvijek biti sto posto unutra. Dovoljna je mala nepažnja i ode sve u "paramparčad". HŽ je glavni krivac jer je planirani branik izbacio iz plana za 2012. godinu. -- 28.01.2013. u ... prikaži još!013. u 10:12h lima83 je napisao/la: Vexans jedina krivnja je na vozaču koji je svojom nepažnjom i nemarom skrivio smrt svoje obitelji. da li bi da se ova nesreća dogodila na nekom križanju u gradu onda krivili zagrebačke ceste zato što na križanjima nemaju rampe. još u autoškoli se uči da kada prelaziš prugu trebaš stati i pogledati iako su rampe dignute. jasna je stvar da su nam pruge i prijelazi zapušteni ali za ovu nesreću to nije bitno.

    11:13 28. 1. 2013.
  • -obrisani-:

    Devedeset posto ljudi provlačilo se kroza osnovnu školu, stoga i ne čudi što uspoređuju babe i žabe. - 28.01.2013. u 10:22h Vexans je napisao/la: Uspoređivati križanja ulica,cesta rezerviranih za automobilski promet s prijelazima preko pruga..je nonsens .

    11:30 28. 1. 2013.
  • CH2710:

    . 'Nema novca za sigurnost’ ...zahvaljujući prokletim kleptomanima koji su pokrali sve što se moglo, pa tako valjda i novac koji je već bio prikupljen za ovu rampu.

    18:11 28. 1. 2013.
  • BandaZG:

    A šta ćemo s ovih 423 divljih vozača koji trgaju branike? Oni su direktno krivi što na ovom i na ostalim prijelazima nema branika.

    20:38 28. 1. 2013.
  • Recite što mislite!

    Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.