Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 98
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Mirovina u EU
Povratak na članak

Kada Europljani idu u mirovinu

Irci i Šveđani rade do svoje 64. godine, Englezi, Nizozemci i Ciprani do 63. godine, dok prosječni Rumunj prestaje raditi sa 55 i pol godina

Komentari 4

BA
bartula.a.
06:26 12.03.2012.

moj svekar ima staza a nema godina za mirovinu,tek su mu 55.g.glupost,zasto ne bi bilo kad odradis svojih 35 godina staza idi u mirovinu,prepusti radno mjesto drugom.danas dosta ljudi zbjegava ici u mirovinu,odnosno sto kasnije jer su mirovine crkotina...

VL
DU
Deleted user
09:02 12.03.2012.

Ima tu jako puno nelogičnosti. Recimo policajci zbog benificiranog staža idu sa 40 i nekom godinom. ljudi mladi , zdravi i jaki (većina).... i doma kradu Bugu dane. ako više nisu za cestu i patrolu , mogu raditi u kancelarijima... Ima takvih nelogičnosti dosta. Forsiraju da ljudi rade što duže a mladi trunu na burzi!!!

VL
DE
denderi
07:27 14.03.2012.

imam 38 godina staža 53 godine i nedaju mi mirovinu....a mnogi su u mirovini sa 5 godina staža ili uopće nemaju staž....bljak

VL
DE
denderi
07:29 14.03.2012.

poslije osnovne škole zaposlio sam se jer roditelji nisu me mogli školovati...poslije sam se školovao uz rad i do gurao do vkv električara

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.