Josipović: Ako se ustavni zakon ne poštuje, onda ga treba mijenjati
Predsjednik Josipović očekuje od stranaka da građanima objasne zašto je važno poštovati zakon.
Komentari 10
03.02.2013. u 13:31h Zg-Trešnjevka da se promijeni kao zastario, nepotpun, štetan...eto čemu služi da je taj USTAV pametan, sigurno bi odmah odstranio ovu "parlamentarnu" postavku u kojoj samo idioti iz stranaka mogu se dočepati vlasti...a vidimo kako vam super idede vrijeme je za direktnu demokraciju....ali tada vi srbi ne biste imali niti mogućnost biti neprijatelji države
Dolaskom Josipovića na vlast ubrzao se svekoliki slom Hrvatske. Njegov je prinos u svemu tome golem.
Ako Srbi inzistiraju na ćirilici, onda Hrvati trebaju inzistirati da se, umjesto iste, istakne nazivlje u uglatoj glagoljici koja je na našim prostorima starija od ćirilice.
"Predsjednik Josipović očekuje od stranaka da građanima objasne zašto je važno poštovati zakon"..."Ako ne postoji želja da se ustavni zakon poštuje, onda zakon treba mijenjati"?!. Gospodine Predsjedniče, što vam se desilo? Profesor na pravnom fakultetu kaže da svaki onaj zakon koji ne želimo poštovati, trebamo promijeniti. Čudna neka definicija pravne države. Koliko se sjećam nekih osnovnih definicija iz škole, legitimna je ona vlast koja je na vlast došla izborima, a legalnost joj proizlazi iz činjenice da poštuje i provodi zakone koje je donijela. Ajmo lijepo kršiti vlastite zakone...ups pa to se ne smije! Zato ćemo ih PROMIJENITI jerbo ih ne želimo poštovati! Definicija pravne države je da dok god zakon postoji, mora se i postupati u skladu s njim. Čudne neke misli rasipava naš Predsjednik ovih dana.
Najprije treba pod hitno ukinuti aboliciju i suditi svima koji su okrvavili ruke i koji su se borili protiv Hrvatske drzave, dtreba provesti lustraciju da vidimo od starih prdonja ko je bio za Hrvatsku a tko je radio protiv nje. Ustav svakako treba promijeniti i napraviti Hrvatski Ustav a ne Jugoslavenski. Posebno treba suditi svima koji su rusili Vukovar a sada hoce nametati nekakovo svoje pismo to je cista provokacija a ne da se njima udovolji. Ako ne zele latinicno pismo neka izvole tamo gdje se pise cirilicno. Vukovar je platio previsoku cijenu cetnikovanja da bi sad ti isti cetnici ponovno provocirali.
Ne samo zakon da treba mijenjat..Već i one koji donose takove štetne zakone...A vi koji podržavate ćirilicu ako ste Hrvati..Pitam ja vas jel bi to radili da su vam stradali naj miliji,obitelj???..Sram vas bilo,fuj.
Gospodine Predsjedniče naravno da treba mijenjati ustavni zakon. Nije zakon, pa niti ustav sveta krava. Prilagodite ga "Europskoj pravnoj stečevini". Nisam siguran da li recimo u Njemačkoj ima natpisa na Turskom iako ih ima više milijuna. Što je sa ostlim državama u kojima ima više pripadnika drugog naroda. Što je sa SAD-om gdje je Engleski jezik svega 45% marerinji jezik stanovnika.U hrvatskoj je pismo latinica, a ćirilicu neka koriste u svojim nacionalnim ustanovama, klubovima i slično.
Kao bivšem članu HDZ ne mogu stanci oprostiti to što je sa srbima išla u koaliciju i to samo zato da bi dobila Vladu ne vodeći računa o Republici Hrvatskoj. 2009. godine u Gradu Vukovaru, HDZ-ova većina i koalicija HSPP AS, i naravno SDSS –a promijenila je Statut Grada Vukovara i omogućila srbima uvođenje ćirilice, što se sada upravo događa. Gdje je sada HDZ ?
Gospodine Josipovicu,Vasim pismom meni sobno obecali ste pravednost uz Hrvatskoj.sada govoriti treba Ustav mjenjati,ako se ga ne postuje.Tako misli i vecina Hrvata,ali Hrvatima se sudi,a drugimapak NE!Zasto?Ustase su bili bagaza,ali iTitovi junaci nisu bili NISTA BOLJI;A CETNICI ;ZASETNICI DO VUKOVARA GLINE ZADRA iii Sretno !
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Vukovar za nagradu cetnicima za pokolj koji su ucinili.