Spriječen sudar putničkih vlakova! HŽ suspendirao dežurnog prometnika zbog pogreške
Vlakovi su se zaustavili na udaljenosti oko 500 metara jedan od drugog, a željeznički promet bio je obustavljen između 21.14 i 23.14 sati
Komentari 9
Pa se ti vozi vlakom ...
Još jedan u nizu uspjeha ministra Hajdaš Dončića.
Ljudi griješe. Možda je suspendirani vrhunski profesionalac, ali svakomu dođe trenutak slabosti. Valja biti sretan što je izbjegnuta tragedija.
Zar naši nemaju sustav za automatsko zaustavljanje vlakova ako se uoči da vlak ide prema vlaku na istim tračnicama, i to na min. 500 m ???? A ne da se to radi iz neke sobe HŽ....A šta da je taj bio u to vrijeme na WCu ???
A sto se dogodilo?? Prometnik je pustio vlak koji je trebao cekati posto se vozi jednim kolosjekom. To se dogodilo. Vjerojatno nije od drugog prometnika dobio signal da je vec jedan vlak na kolosjeku. Sreca sto su uspjeli na vrijeme sprijeciti da se ne dogodi veliko zlo!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Svaka čast ljudima koji su pored automatskih sustava ipak ručno uspijeli spriječiti tragediju.