Istražili smo koje kovanice kune najviše vrijede na tržištu. Jedna se prodaje za 130 eura, imate li je doma?
Ranije smo pisali o numizmatičaru Zlatku Viščeviću koji je otkrio koje bi primjerke bilo dobro sačuvati za budućnost, a sada smo istražili kakve su cijene na Njuškalu te koje su kovanice trenutačno najvrjednije
Komentari 28
Napunite neki ćup s tim preostalim kovanicama, zakopajte u vrt - za 1000 godinu, kad to netko otkopa i otkrije što je u nutrini, bit će vrlo vrijedan arheološki nalaz i vjerojatno očišćen kem. za prezentaciju u muzeju.
Euro je preskup i jednostavno ne mogu si ga priuštiti.
Nemam 25 i nebudem ih kupil... Možete vi tražit i milion dok bedaka ima.
mogu se prodavati a da li će naći kupca, to je već drugo pitanje... inače kod određivanje vrijednosti osim rijetkosti gleda se i ocjenjuje stanje same kovanice, i dok kod nas ne bude stručnih procjena i certifikata, ovakve prodaje objesite mačku o rep jer najvišu vrijednost imaju mint kovanice, tj. one koje nisu bile korištene
Imam. 25-1997. Podunavlje
A koliko mogu dobiti za kunu koja je bila u opticaju za vrijeme NDH-zije? Ipak je to original, a ne ove kopije iste.
Što to ljudi vide u novcu pojma nemam.
Ja ću za kovanicu od 25 kuna tražiti 25.000 eura. Moje je pravo to tražiti. Onaj koji ima novca bude kupio. Na sirotinju ne računam ionak.
To bacam u smeće..
Malo se pretjeralo sa cijenama, bar za sada. Trenutno ih ima za 60% cijene koje se spominju u članku, ali za 1-2 god. dostići će te cifre.
Samo u krugu ljudi bez mozga može donedavno aktualna kovanica od 25 kn vrijediti više od 25 kn.
Kovanice kune idu u smeče. EU je budučnost i Hrvatska je sada punopravni član Sjedinjenih Evropskih država..
Euro za svoga vremena, vratimo se mi Kuni ne brinite, a onda ćemo joj dati ulogu koja treba biti, novi nivo, pravi nivo koji je i trebao biti. EU samo što se nije raspala, a do tada ljudi, ako Vass nešto mogu zamoliti, bilo bi to sljedeće: uzimajte do zadnjeg centa kusur u trgovinama. Nemojte raditi grešku kao da kunama. Dale znate da trgovine na razini godine na svakoj lipi, dakle one cijene 99 lipa, dakle na tim lipama i onom više koje ljudi ne uzimaju kao kusur, dakle na tome, na Vašem novcu oni zarađuju doslovno milijune. A radnicima ne isplate bonuse zbog toga, ne, nego zadrže za sebe. Pa zar stvarno želite kupiti šestu kuću i jedanaestog Ferrarija vlasniku trgovačkog centra? Zar ga zbog takvog odnosa prema radnicima želite još darivati? E neće više. Dosta mi je da se kaže primjer "2.99 hvala doviđenja". Ne, daj mi moju lipu, želim svoju lipu. Želim svoj cent. Tko ti je dao za pravo da mi uzmeš moj novac. Ta lipa, taj cent je novac koji je iskovan, dakle on postoji, pa daj mi ga onda, to je moje vlasništvo. Tko te je ovlastio da mi uzimaš moj novac? Ja znam što ću ja napraviti: ne mišem se s kase dok mi se ne vrati zadnji cent. E nećete više. Ljudi, to je Vaš novac, to nije ništa, to nije malo, promijenite gledanje prema vlastitome novcu, poštujte sebe i svoj trud. Ljudi, uzimajte kusur do zadnjeg centa, do zadnjeg centa, do zadnjeg centa.
A da li se netko zapitao zasto ta toliko hvaljena kuna (naravno u HRV.) nije se nikad pojavila na svjetskim faninacijskim listama? Jer je bila UMJETNO stvorena i NAPUHANA od dana kada je Francek rekel da mora drzati uvijek paa skoro istu vrijednost. I jos nesto. za ostatak svijeta ta kuna je bila samo nastavak FISISTICKE kune iz veremena NDH. A sada moji domol;jubi, navalite sa kletvama, ali bih vam preporucio da prvo pogledate knjige iz povijesti, ako jos koja postoji iz tog vremena.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sjećam se, nekad si za jednu kunu mogao kupiti tvornicu a danas ni za bakšiš.