Iran ograničava širenje nuklearnog programa
Mediji navode kako Zapad strahuje da bi uran mogao biti upotrijebljen za izgradnju atomske bombe te da preostaje još mnogo posla u rješavanju otvorenih pitanja moguće vojne dimenzije iranskog nuklearnog programa.
Komentari 3
Alfonso Pasardanovic, Koliko god se ti trudio preokrenuti izmedju ostaloga i ono sto sam ja napisao, nista od toga nece biti. Ti si ovdje iranski glasnogovornik i kao takav radis svoju rabotu na kojoj ti nitko ne zavidja I popo kojoj te svi znaju. Ovaj posljednji pokusaj ti je toliko jadan da nema smisla uopce gubiti vrijeme na tebe i tvoju patetiku. Kada vec pises propagandne poruke pokusaj barem dio bazirati na cinjenicama.
Mnogima u slobodnom svijetu je sumnjiva ova prekonocna promjena iranske politike. Sumnjaju u iskrenost iranskog otvaranja, jer su ih sankcije bacile na koljena, pa obecavaju sve sto treba obecati kako bi se ublazile ili ukinule. Vidjeti cemo, umjereni optimizam je je mozda najbolji u ovom trenutku.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
DonLon ...... Potrebno je ipak nešto više od tvoje želje da bi se Iran bacilo na koljena, preponosan su oni narod za to.... Drugo, ma koliko netko pokušavao prikazati "promjene" - u Iranu promjena nema. Ne odustaje se od obogaćivanjaja urana jer na to IMAJU PRAVO...kao neovisan narod koji ima znanje i tehnologiju, zašto bi sebi dopustili da im netko drugi formira cijenu goriva potrebnog za rad N-centrala ili onoga obogaćenijeg potrebnog za rad u medicini, goriva koje je znatno skuplje od zlata jednake težine... Ovo navodno zaokretanje u politici Irana je samo još jedan bijedni pokušaj "zapadnih" lidera da izbjegnu još jedan potpuni neuspjeh politike i izvuku se bezbolno.... Iranu "zapad" ne treba, tu su Kina, Rusija, Brazil, Argentina, i brojne druge zemlje, u kojima nije kriza kako ekonomska tako ni kriza morala