Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 112
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
MALOLJETNI RATNICI
Povratak na članak

Iako je imao samo 16 godina, želio je braniti domovinu

U početku se na maloljetne posebno pazilo i nije im se dopuštao odlazak u borbe, već su ostajali u pozadini

Komentari 44

Avatar alojzijelojzek1967
alojzijelojzek1967
18:41 04.09.2014.

Danas treba domovinu obraniti od ovih koji su trenutno na vlasti, a pitajte se gdje su bili devedesetih.

VL
Avatar divide et impera
divide et impera
17:38 04.09.2014.

Sa 16 iskazao hrabrost kakvu nisu mnogi ni sa 26... skidam kapu.

VL
Avatar TvojUjko
TvojUjko
17:09 04.09.2014.

Kada vidimo da su mladi zivoti izgubljeni za Sanadera i Milanovica... Dode mi rade da sam ostao progonjen negdje u Njemackoj, Svedskoj...

VL
DR
dravskimornar
06:31 05.09.2014.

yacht4419 Pitanje,dali su partizani imali PTSP totalno je promašeno,jer pojam PTSP,prvi put se pojavljuje tek nakon Vijetnamskog rata.S druge strane,uopće mi nije jasno što uspoređuješ to vrijeme,sa ovim,posebno sa stanovima,mirovinama itd. Ako malo procunjaš po internetu,doći češ do jednog čudnogog podatka.Nakon rata,nositelja "Partizanske spomenice"koji je ekvivalent našem nazivu "Dragovoljac Domovinskog rata"u bivšoj Jugi bilo je 28 000 i oni su imali sve benificije,(mirovine,stanove i čast da se u središnjem dnevniku pročita njihovo ime kada riknu. Ostali su nakon rata išli raditi u firme,baviti se poljoprivredom itd. Nažalost kod Nas nema razlike između Dragovoljca i Hrvatskog branitelja,a trebalo bi biti,jer nije isto kupiti oružje 1990-91,i otiči glavinjati,i pojaviti se 1995 (kao mobiliziran) i dobiti status branitelja.Prvo i osnovno,svaki Dragovoljac Domovinskog rata,u startu je trebao dobiti 20% PTSP,jer ići u borbu sa pištoljem,tanđarom i gajbom molotoljvljevih koktela,jednostavno ostavlja gadan trag na čovjeku,posebno kada se tako naoružan vrati iz živ sa terene,i shvati da mu to nije baš pametno. Nadasve tu je i pitanje zapošljavanja.

VL
AL
Alfada
23:18 06.09.2014.

To sto si max napisao to se na TEBE odnosi

VL
DR
dravskimornar
06:44 05.09.2014.

alojzek Branjenje domovine od ovih koji su na vlasti,treba,ali pitati gdje su bili devedesetih,to je nebitno. Gdje je Zagorec bio devedesetih,nije izašao iz Zagreba,a ima najviše odlikovanja od svih pripadnika ZNG i HV-a,ili gdje je bilo cca 50 000 ljudi,a,a po nekim podacima i 70 000 ljudi iz Osijeka,kada je pao Vukovar. Znamm desetke njih koji su se vratili u periodu 1994-1996,i zaposlili se. Boli to što sam nekoliko puta doživio na razgovoru za posao,da mi otvoreno kažu da posao ne mogu dobiti,jer nisu sigurni u kakvom sam psihološkom stanju izašao iz rata,i da nisu spremni riskirati da kojim slućajem puknem na poslu. To vrijeđa.

VL
Avatar dr. Evil
dr. Evil
08:01 05.09.2014.

dok su jedni ratovali drugi su provodili privatizaciju Hrvatske, poslije smo o tim hadezeovcima čitali u crnoj kronici...

VL
TT
Tito-Tito
17:52 04.09.2014.

To uopće nije pohvala. Što zna dijete od 16 godina. Svi smo se mi kao djeca igrali rata. Pravi borci žale što su opće bili u ratu. Danas nemaju ni za kruh. Partizani su barem dobijali stanove od tita, zelmjle, kuće, taljani daju talijanske penzije itd. A danas? Koliko ih je samo počinilo suicid? Jeste li čuli da je partizan imao ptsp ili ubio se? Jadna djeca, političari su im podigli moral do ludila. Jeli isao od tudjmana sin u rat? A prvi bi trebao.

VL
CH
chemica
20:48 04.09.2014.

Znam jednog takvog "maloljetnog branitelja". Nasilnik. Otac alkoholičar. Ponavljač. Okinuo dva razreda pa mu "zabraniše" da opet padne, samo da ga se riješe. Usprkos tome, odustao u sedmom razredu pa krenuo za dimnjačara. Jedva je dočekao da počne rat pa da se upiše u HOS. Danas je seoski alkoholičar. Uh, treba radit. Da ne bi. Lakše je bilo ratovati. Više se isplati. Luzer koji nije bio u stanju završiti osnovnu školu odluči postati narodni heroj. Ups, ali nije ispalo kako je on to sebi zamislio. Ništa od penzije i ostalih boračkih beneficija. Ostade samo boca koja pruža utjehu za protraćen život.

VL
T1
t111
18:19 04.09.2014.

vole li ti roditelji svoju djecu?

VL
CH
chemica
19:58 04.09.2014.

Zlotvorima je uspjelo djecu prevariti. Mi pametni smo imali mozak pa danas ne žalimo ni za čim. Ginuti za ovakvu Hrvatsku...Jezovita je sama pomisao. Da mi se birokrat iskezi u facu nakon što sam ostavio najbolje godine života na frontiti pa da ostane živ...A valjda je bolje ovako. Samo mi prijete zaštitarima. Bog te mazo, ruka bi mi sama krenula za utokom ili bombom, što bi mi već ostalo kao "suvenir" s bojišta. Skoro pa da mi je žao što sam bio pametan.

VL
KA
karambita
17:24 04.09.2014.

Staroqurchi nametnuli rat da bi sirotinja izginula

VL
Avatar __MAX__
__MAX__
17:43 04.09.2014.

Avanturisti i djeca bez odgoja...su bili svi oni koji su u stanju biti ubojice za drzavu koja kao sto vidimo puca po svim savovima.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.