Europski izaslanik za Ukrajinu ne bi trebao biti ni jedan trenutačni europski lider jer se ta osoba treba baviti samo Ukrajinom, a ne usput i operativno voditi državu, stav je Hrvatske u razgovorima kako se Europa treba i mora uključiti u postizanje pravednog mira u Ukrajini. Hrvatski premijer Andrej Plenković ukratko je opisao kakvu osobu vidi na tom mjestu, no o konkretnim imenima se nije govorilo. Dio država je prihvatio ideju, no ona se još nije do kraja iskristalizirala. Također, pitanje mogućeg slanja i hrvatskih snaga u Ukrajinu, nakon završetka rata, ostaje potpuno otvoreno i za sad se ne razmišlja o tome jer je prvo ključno vidjeti način na koji će se doći odluke i tko će u tome sudjelovati. Okvir od kojeg se ne odstupa je taj da je neprihvatljivo da EU, ali i Ukrajina, ostaje po strani u razgovorima ili pregovorima o miru u Ukrajini te da im na kraju bude "servirana" odluka.
Tko bi trebao biti europski izaslanik za Ukrajinu? Evo koji je stav Hrvatske

Macron je preuzeo sam ulogu neslužbenog europskog izaslanika, no vidjet će se koji će stav prevladati kao trajno rješenje
Komentara 23
Ursula to riješi sa SMS porukama :)
Grlić Radman! Taj ako krene ljubiti naokolo, sve dogovore odmah postigne. Samo me nemoj ljubit, Radmane! On je svojim poljupcima sam obavio eutanaziju zaraženih svinja!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sta vam vrijedi izaslanik kad se vas uopce nece pitat o vasem misljenju jer ste 3 godine sastancili bez ikakvih rezultata. Trump i Putin ce ovo rjesit ekonomski a EU ce bit forsirana da odmrzne ukradene ruske novce sa kamatom i da povuce sankcije prema tome fokus bi vam treba bit kako ce te rjesit 5% naprema vojnim izdavanjima i pozicioniranje naprema novoj realnosti.