Hrvatska ima kanadere stare 20 godina: Na požare idemo dronovima, u pričuvi desantni brod i 200 ratnika
Osim 11 glavnih letjelica, protupožarnim snagama na raspolaganju je i jedan transportni helikopter HRZ-a opremljen za gašenje požara. Za poslove izviđanja izdvojen je i jedan školski Pilatus PC-9 HRZ-a, u pričuvi je i 200 vojnika HV-a, desantni brod HRM-a, nekoliko brzih gumenih brodica te bespilotne letjelice HV-a.
Komentari 5
Koji požar do sada ti kanaderi nisu uspjeli ugasiti? Do sada je sve ugašeno, uvijek na vrijeme, efikasno! Još se stiglo pomagati drugim državama u gašenju njihovih šumskih požara. Nema ni jedne zemlje na svijetu koji posjeduju takve zrakoplove za gašenje požara te ih mijenjaju svakih par godina. Jedan kanader ima "život" dug 40 godina. Tako govore oni koji o tome imaju pojma. Kada bi, s obzirom na broj podmetnih požara godišnje, imali koji kanader više ne bi nam škodilo. Kada bi se nekoga za namjerno podmetanje požara strpalo u zatvor za 20 godina onda bi i kanaderi stari 20 godina imali manje posla.
200 ratnika" ?!?... Dobro da niste napisali "200 plaćenika"
20 god ? Pa to je super nova letilica za avione i helikoptere koje koje nato ima ! Neki si jos Iz Vietnama !
zaista je bizarno da su vatrogasni avioni u sastavu VOJSKE!!! po ustavu, zadaća vojske je obrana teritorija države od neprijatelja, a ne gašenje zapaljenih šikara! pravo balkansko muljanje
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pa šta je 20 godina za ovakve avione,ta nisu to namjenjeni za rat gdje svako malo izlaze novi i moderniji,ovi su nama a i drugima jako dobri.Odu do Izraela i obave posa i vrate se uz ogroman uspjeh.