Hrvatska diplomacija u svijetu kojim vlada novac, a sutra bi mogao vladati rat
Stiješnjena između američkog populizma i ruskog apsolutizma, nije baš u sretnom položaju i nije jasno kako to Hrvatska misli Putinu pružiti pojas za spašavanje dok bi ga svi drugi na Zapadu, kad bi to mogli, najradije utopili
Komentari 14
Istina, Hrvatskoj diplomaciji najveća su glavobolja nesređeni i ne usklađeni odnosi unutar državne administracije, napose Predsjednice( sada) i Predsjednika Vlade, ali ne samo to.Hrvatska je mala zemlja i mora i te kako brinuti o svojoj poziciji. Istrčavanja su nepoželjna,a uz sve dobro urađeno, nažalost svjedočimo da ih ima i zvučno odjekuju. Stoga: I odabir zaposlenika i napose Veleposlanika i članova Veleposlanstva često je manjkav I vraća nam se kao pljuska. Neki je dan bivši veleposlanik Goldstein, kroz svoju kolumna, doslovce pokazao da kod njega prevladava isključivost na one koji se baš i ne nose i ponose sa Republikom Hrvatskom od njena nastanka i sve će učiniti da je prikažu nedolično, a prije svega odnosi se na bivšu Ministrica i njenom brata, bivših Predsjednika Mesića i Josipovićs, a da se ne spominje sam bivši, ili možda još uvijek, veleposlanik Goldstein, koji usput 'prodaje' i predaje hrvatsku povijest.Može se samo zamisliti po kojim znanstvenim kriterijima. Uz sve neusklađenosti ipak kroz ovo razdoblje samostalnosti čudi da država, MVEP, bez obzira na unutar političke razlike već nije uspjela iskristalizirati kadar sa vrlo čvrstom i jasnom opredjeljenošću promociji Republike Hrvatske, a ne suprotno.Više reda u Hrvatskoj diplomaciji kao i u Republici Hrvatskoj ne bi falilo. Usprkos, uz činjenicu da se može bolje, ne zaboravimo i na sve ono što je odrađeno po najvišim standardima, a o čemu se previše ne priča, a ide u prilog Republici Hrvatskoj. Može bolje
Načelo vođenja vanjske politike dobro je poznato u svijetu: jedan ICBM sa nuklearnom glavom, jedan glas! S obzirom da Hrvati proizvode jedino dugove; a nisu više u stanju proizvesti ni iglu, ni ciglu, onda je jasno koliko glasova Hrvatska ima u svijetu.
odličan članak. hvala
Ako Putin zaustavi NATO. ko nekad Staljin Hitlera, srusice se EU kao i nekad hitleorva "nova evropa". Nadam se pravednom rijesenju sukoba izmedju Hrvata i Srba - razumno, bez politicke ostrascenosti.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
problem na ovom ili ovim prostorima..nasta je posli 45..dolaskom..vragova na vlast..i njihova provodjenja seljacka mentalna nasilna vladanja..koji traje..jos i danas..punkt..druze galicu..ajde lec..lustracija zato nije ni bila moguca..