Hrvati vjeruju vojsci i policiji, zbog institucija sele iz države
Dok građani sređenih i razvijenih članica Europske unije imaju visoko povjerenje u institucije svojih država te su i optimističniji i zadovoljniji životom, hrvatski građani najveće povjerenje imaju u vojsku i policiju, Crkvi vjeruju više nego nevladinim udrugama i što je znakovito, za mnoge možda i neočekivano, više vjeruju EU nego hrvatskoj javnoj upravi!
Komentari 7
Ja crkvi vjerujem manje nego HDZ-u koji moj glas ne bu nikad vidio...A sljedeci put cu na glasanje kad neka stranka predstavi program da ako oni dodju na vlast i crkva bu placala porez kak svi ostali moraju
Ja ne virujem u nikoga. Sve je to ista pašta.
He, he, svako ovakvo istraživanje samo potvrđuje ono što nam Svjetska banka, MMF, i mnogi drugi govore već godinama - osnovni problem je u javnim strukturama, one su te radi kojih smo na samom dnu EU-a, te radi kojih nema perspektive i radi kojih ljudi odlaze... Ovi novi pregovori vlade i sindikata samo su pokazali svu dubinu problema, pokazali su i da politika ne odustaje od svoje ideje određivanja gospodarskog smjera u dogovoru sa sindikatima, a ne poslodavcima... Sve u svemu, ova i ovakva istraživanja u budućnosti mogu samo dati još gore rezultate. Što reći nakon ovih zadnjih pregovora? Opet štrajk, opet povećanja prava i primanja uhljeba, s novim momentom obaveznog članstva u sindikatu i, naravno, nekim novim porezom ili nametom inovativnog imena. Može li gore? Naravno, uvijek može, a ne sumnjam da će Ribić i ekipa izmisliti nešto da nam bude lošije... Već sad imamo maksimalno birokratiziranu državu s jako izraženom antipoduzetničkom klimom gdje je svaki poslovni uspjeh tvrtke ili pojedinca izložen oštroj javnoj osudi. No, to je tako, da bi nesposobni neradnici vodili glavnu riječ, sposobni i struka moraju otići...
Najbolje da vjerujemo u krivousuđe,gdje dobar dio krivousudnika sa lažnim diplomama sude,i primaju mito....pljuc,pljuc...
Vjerujem da će Ribić i ekipa većini građana uzrokovat povećanje poreza,pad standarda i iseljavanje...to već radi 30.g u talu s političarima...pljuc,pljuc..
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Hoće li već netko konačno reći narodu da Hrvatska ne postoji kao suverena i nezavisna država? Nakon toga bi ljudima bilo lakše prihvatiti tuđi novac, tuđe sudstvo, tuđu vojsku i internet policiju.