Hrvat, predsjednik Hrvatske građanske inicijative Adrijan Vuksanović postao je ministar u novoj vladi Crne Gore. Crnogorski parlament izabrao je četvrtak većinom glasova 43. vladu koju predvodi premijer Dritan Abazović, ali i prvu manjinsku vladu u povijesti te zemlje, s Hrvatom kao ministrom bez portfelja.
- Značajno je što hrvatska nacionalna zajednica participira u vladi Crne Gore, značajno je što će imati svoju političku artikulaciju na najvišoj razini. Za jednu nacionalnu zajednicu koja je najmalobrojnija i predstavlja tek jedan posto stanovništva, to je izuzetno važno za njezin opstanak - govori novi crnogorski ministar Adrijan Vuksanović.
Adrijan Vuksanović
Hrvat ministar u novoj vladi Crne Gore: Neće nas nitko istjerati s onoga što je naše
O položaju Hrvata u susjednoj državi kaže kako do sada u crnogorskoj vladi nisu imali razumijevanja, niti podršku. Samom Vuksanoviću više se puta prijetilo, no bez ikakve ozbiljne istrage i pronalaska krivca. Odmah nakon potvrde crnogorske vlade, u telefonskom razgovoru ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman uputio je čestitke Vuksanoviću te kazao kako Hrvatska nastavlja s podrškom Hrvatima u toj zemlji
Komentara 14
SV
A da to nije ka hafiz Komšić?
DU
Vuksanović pa Hrvat??? Po popisu u CG živi oko 6000 Hrvata.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Malo nas je,malena je snaga.