Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 46
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
OŠTRO REAGIRALI
Povratak na članak

HDZ: Možemo! je pokazao svoje pravo rigidno lice

Sudeći po jučerašnjoj reakciji Benčić i danas njezinih koalicijskih partnera, razgovori možda neće biti konstruktivni jer primjećujem nervozu u njihovim redovima zato što se otkriva da oni ne žele popunu Ustavnog suda jer im odgovara takvo stanje”, smatra Malenica

Komentari 7

AJ
ajojajaj
15:36 10.06.2026.

Ni u najgoroj birtiji nije pristojno nekoga nazvati stokom bez obzira što mislio o njemu. To nije samo uvreda, primitivizam ili nekultura, to je otvoreni čin nasilja. A ovi iz SDP/Možemo + Dalija Orešković to rade na najvišoj razini, javno, otvoreno, u formi političkog djelovanja, i ne vide potrebu za ispričati se, dakle njima je to savršeno normalno.

VL
Avatar "Godina ima 55 nedjelja"
"Godina ima 55 nedjelja"
15:40 10.06.2026.

Priprema li to HDZ teren za koaliranje sa SDP-om? Sad već imamo koaliranje HDZ s HNS, HSLS i bivšom SDP-ovkom. Imali smo i sa SDSS-om. Dakle, može se reći da Plenkoviću ideologiju uopće nije bitna. DP će šutnuti kao ekstremiste, a prihvatiti SDP. Jer nas tobože spašava i od desnog i od lijevih ekstremista. Zato je HDZ-u jako važno da postoji Možemo. Da SDP pored njih ispadne manje ekstreman. A da desne stranke već zovu ekstremistima to nije ništa novo. Dakle uzima SDP. Ništa neobično. I u Njemačkoj je CDU koalirao sa SPD. Da ne dođu ekstremisti na vlast. Jedina je mala prevara u cijeloj ovoj priči što se svi desnije od HDZ nazivaju ekstremistima. A to mora tako jer da nije HDZ se ne bi mogao pozicionirati gdje ga Plenković prikazuje - desni centar. Bio bi ljevica ili u najboljem slučaju lijevi centar. A to s trenutnim koaliranjima i je.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.