Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 152
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
ZAPOŠLJAVA POLA GRADA
Povratak na članak

Glina ima svoga šerifa, ali srećom on nije iz politike

Glina je među gradovima koji su pretrpjeli velike štete u ratu, a koje su vidljive i danas. Najteže je što je stanovnika sve manje, a iseljavanje je i danas veliko

Komentari 19

Avatar indigo25
indigo25
06:59 14.02.2018.

Ima i tamo gradska uprava, gradonačelnik, tajnica, zamjenici, savjetnici, šefovi u komunalcu... Sve je to na državnoj sisi.. Tj. Poslovi iz snova.

VL
VI
Vito
08:01 14.02.2018.

– No, nismo time zadovoljni. Svake nam godine ostaje neiskorištenih sredstava, ne javi se dovoljno ljudi. ... – A i ceste su problem. Ako cesta nije dobra, ljudi neće ni htjeti živjeti tamo, ako ne možeš na posao, djeca u školu... govori nam glinski gradonačelnik Stjepan Kostanjević (HDZ) ::: Dok službeni odgovor glasi kako je gradonačelnik Stjepan Kostanjević na putu, oni ga viđaju po okolnim kladionicama. ::: Sad je samo pitanje: kako se može "dogoditi" da imaju neiskorištena sredstva, a ceste su problem i "gradonačelnik" provodi radno vrijeme u kladionici??? __ Pa to je izabrao gradonačelnika koji ne zna kako potrošiti novce čak i u kladionici??? __ Tu nešto nije u redu - "gradonačelnik" iz redova hdz - ovaca, a novaca u blagajni ima poreviše.

VL
NV
NV
20:03 13.02.2018.

Sramno. Trebao je doći Vučić u Hr da bi se sjetili Gline. Ako ništa drugo makar je u tome korist.

VL
DU
Deleted user
21:26 13.02.2018.

često u tvrtki rade i suprug i supruga, pa skupe oko 8000, 9000 kuna neto mjesečnog prihoda, što je za ovdašnje ljude očito dovoljno - Po čemu je očito da im je to dovoljno? Po tome kaj im to mora biti dovoljno ako zbog nečeg nemaju opciju iseliti? Po tome kaj su manje vrijedni pa im ne treba drugo do kruh mlijeko i 15 deka parizera dnevno? Po tome kaj imaju zemlju? Imate možda predodžbu koliko treba uložiti da bi se od poljoprivrede nekaj povratilo?Po tome kaj žive u kućama? Imate možda predodžbu koliko stoji održavanje kuće? Po tome kaj su neuki i nemaju potrebe za putovanjem, ljetovanjima? Mislim, uopće nemam predodžbu o tome koliko je tam Srba koliko Hrvata, samo znam da te plaće vrijede koliko u Glini toliko i bilo gdje drugdje. Možda i manje, manja konkurencija, veće cijene. Aj jaj...

VL
VI
Vito
08:07 14.02.2018.

Se vas bum tužil: Mislim, uopće nemam predodžbu o tome koliko je tam Srba ::: __ Lista matematika: broj stanovnika 9.000 -- srpska pak zajednica 28 posto -- 2520 previše

VL
Avatar Jaguar_Paw
Jaguar_Paw
19:10 13.02.2018.

Sramotno je da se Glina spominje u kontekstu jednog Vučića i njegove propale ideologije. Glini trebao kao i čitavoj zemlji jedna moralna renesansa, trebaju nam radna mjesta, mlade obitelji koje se zadržava, postoje razni načini, ali se trebamo prije toga prestati zamarati sa marginalnim stvarima i osobama, koje su prolazne.

VL
KR
krakatau
19:33 13.02.2018.

U Općoj enciklopediji se pod "vukojebina" nalazi slika Gline. I Bog je tamo rekao laku noć...

VL
Avatar prof.baltazar
prof.baltazar
19:34 13.02.2018.

Malo rat, malo HDZ...i tako je Glina kao i Banovina otišla u vrijeme dok su Turci tamo sa sabljama u ruci hodali po crnoj zemlji.

VL
NV
NV
20:03 13.02.2018.

Sramno. Trebao je doći Vučić u Hr da bi se sjetili Gline. Ako ništa drugo makar je u tome korist.

VL
DI
Diesel
09:19 14.02.2018.

Srecom dodje "Sheriff" pa postadosmo Schwicerska. Ali sto ces, moglo je i gore.

VL
KR
Krafnica
20:13 13.02.2018.

Zalosno lomi pola grada za djaba radi mu samo onaj ko mora jos se dice rade bracni parovi ko pametan ce zaposit zenu u pilani zalosno zalosnoo samo to rec jadan narod

VL
FN
Fr@njo
19:55 13.02.2018.

i unjesto popravka prometnica , struje, sredjivanje zemljisni knjiga , planira se centar vojne krajine...i onda se teba cuditi.

VL
Avatar kobilda face
kobilda face
19:23 13.02.2018.

morala bi i ja tu glinu posjetiti,sa svojim cirkus uredom

VL
DU
Deleted user
20:40 13.02.2018.

Da nije bilo šerifa bio bi netko drugi. Tvornica i pilana su bili i prije 1991. Politika je uništila sve i onda prodala nekom X-u isto u bescjenje da eto nešto napravi. Bilo je puno ljudi koji se mogli raditi u pogonima pilane i predionice da im se dozvolilo, istima je dijeljenja socijala i tvornice zatvorene. Od šerifa više štete nego koristi, uništena sva drvna masa na području Gline i šire okolice koja je bila u funkciji očuvanja kraja. Posljedice se budu vidjeli za kratko vrijeme. Teški kamioni izvezli kameni materijal za druge ceste iz okolice Gline pa tako uništili sve ceste kojima su izvozili kamen i sada drvnu masu.Zima najveće blato kamioni sa 100 tona mase uništavaju i to malo ceste što je pretvorena u makadam. Pretvoriti asfaltiranu cestu Buzeta-Šibine i Obljaj-Šibine i sada od Šibiina prema Glini se uništava i nikom ništa. Nitko ne održava ceste i ne odgovara za svoje postupke. Ljudi u Glini i okolici živi u gorim uvjetima nego za vrijeme Austrougarske, Grad treba raspustiti, to je mala sredina kojoj ne treba gradonačelnik sa bezbroj savjetnika, zamjenika, ostalih kancelarijskih neradnika koji žive od isisavanja novca od to malo ljudi što je ostalo u Glini i okolici. Sramota za državu koja je dozvolila anarhiju kao što je u Glini. Osobno mi je žao što sam izgubio 20 godina u uvjerenju da će biti bolje sutra.

VL
KS
Karla_Simmons5522
08:16 14.02.2018.

Ja stvaram $ 160 / sat na daljinu. Nikada nisam zamišljao da je iskrena prema dobroti, ali moj najbliži suputnik stječe 25.000 dolara mjesečno radeći na webu, to je uistinu šokantno za mene, ona mi je propiisao da ga pokušaju. jednostavno ga iscijedi na pratećem mjestu...Ovdje >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> w­w­w.T­r­g­o­v­i­n­a­9.​C­o­m

VL
Avatar zbog udbE HDZ i SDP Beskucnik
zbog udbE HDZ i SDP Beskucnik
20:08 13.02.2018.

jel Vucko obeco bar jedno selo OBNOVITI..hehehe

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.