Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 184
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
CRNI SCENARIJ?
Povratak na članak

Gašenje rafinerije mora odobriti 7 od 9 članova NO-a u kojem su 4 Hrvata

Pravna logika o tzv. zadržanim pitanjima mogla bi biti osporena tvrdnjama kako gašenje rafinerijskih djelatnosti u Sisku ne znači prestanak osnovne djelatnosti Grupe

Komentari 5

IB
Ivan Basar
12:04 30.09.2014.

Na žalost, u situaciji u kojoj se Hrvatska danas nalazi ugasiti rafineriju u Sisku, u gradu izmučenom i privredno uništenom, u županiji bez zdrave, već samo sebične i lakome, politike. Nerazumljivo. Rijeka ima veliku 'divnu' luku, Rijeka ima 'super' brodogradnju, i Rijeka ima stabilnu i uspješnu vlast, a Sisak nema ništa. I to bi trebalo uzeti u obzir, moguće, ali tko to u Hrvatskoj zna.

VL
BA
banijash
12:50 30.09.2014.

Gradajani Siska imaju vise štete od te rafinierije nego koristi od toga sto tu radi par stotina radnika. Cak i uz milijunska ulaganja i modernizaciju, sisacka rafinerije nema sanse da bude konkurentna. Sisak je bio nekad uspjesan industrijski grad za Jugoslovenske pojmove. HDZ i komunisti u vrijeme kad je narod bio prokupljen ratnim zbivanjima u pozadini vrsili su pljacku kakova jos nije zabiljezena u svjetskim razmjerima. Sve sta su nasljedili, sva drustvena dobra, fabrike, objekte, stanove, vojna imovina, plaze, hoteli.. sve sta su mogli pretvorit u novac prodali su za budi zasto i novac iznijeli van granice. Sanader odgovara za slicice i satove.. a sta je sa vecim ribama?

VL
IM
Immanuell
12:20 30.09.2014.

Ako se smatra da bi potez gašenja ugrozio državne i javne interese, tada treba uložiti veto. Treba dobro vidjeti što se kod predaje INA - e MOL - u na upravljanje zapravo potpisalo. Čak i ako je netko potpisao izvjesnu nebulozu koja bi ugrozila vitalni interes, silom treba preuzeti upravljanje u rafineriji i skrenuti novac od poslovanja na naš račun. MOL se očito želi riješiti potencijalne konkurencije u regiji, stoga i pokušava zatvoriti rafineriju u Sisku. Zato godinama nije ulagao u promjenu infrastrukture na INA - inim benzinskim postajama, neke su i danas kao ruševine..... Tko bi tamo tenkirao?! Još kad se uzme u obzir da gorivo nije baš naj - naj glede kvalitete i čistoće, dobijemo to što u INA - i imamo danas. MOL nije htio ulagati u INA - u zato što ju je i kupio upravo da je polagano uništi. Nikad nisam imao osjećaj da je MOL - ova akvizicija nešto jako pozitivno za INA - u..... Ali, gledano u smislu naftnog biznisa, izuzev radnih mjesta, ostalo i nije toliko vrijedno..... INA je naftna korporacija kao i svaka druga u svijetu. Dio je mreže opskrbe naftom i derivatima i prema tome sastavni je dio multinacionalne globalne opskrbe fosilnim gorivima. Zbog toga je i na udaru većih i jačih, da se na neki način inkorporira u poslovanje nekog giganta. Dio koji INA uplaćuje u državnu blagajnu može se osigurati i ako se prodaju vlasnički udjeli, a ugovorno se obveže opstojnost, zaposlenost i budućnost tvrtke uz mjesečnu rentu od poreza koja bi osiguravala da država neće izgubiti svoj udio nakon prodaje. Glede ove teme, dužnosnicima u Račanovo vrijeme koji su prvi krenuli u ovu avanturu, te dužnosnicima HDZ - a iz sastava velikog bossa Sanadera koji su tu avanturu i priveli kraju dobrom za MOL, lošem za INA - u, nije uopće bilo važno gaze li se tu nacionalni interesi ili ne - važno je očito bilo samo potpisati, pretpostavljam zašto (aktivnosti ispod stola)...... Tako su se neki enormno obogatili praktično preko noći. Narod? Tko još pita nešto narod?!

VL
TW
twins
17:17 30.09.2014.

Ne slažem se s takvom debilnom izjavom da građani imaju više štete nego koristi od rafinerije i ne radi se samo o par stotina radnika jer 800 ljudi nije par stotina, a gdje su još vanjski izvođači tako da taj broj prelazi 1000 radnika puta troje, četvero ili više članova obitelji. To nije mala brojka, samo netko jako tup ili zao to može reći... Ivane Basar, ima istine i u tome, ali ne možemo to tako gledati, to je stvar njihove lokalne vlasti i sposobnosti...

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.