Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 117
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Lokalni vladari

Franjo Franjković 20 godina vodi Rakovicu, a HDZ Županiju

'29.09.2011. Karlovac - HDZ 7. izborne jedinice u Karlovackoj sportskoj dvorani Mladost odrazo Mini sabor. Pred mnogobrojnim okupljenim clanovima o predstojecim izborima govorili su predsjednica HDZ-a
'Kristina Stedul Fabac/PIXSELL'
10.05.2013.
u 14:22

Inovator Petar Kunić, koji je nekada obiteljsku kuću htio pokloniti Georgeu Bushu, želi biti načelnik Krnjaka

Objavom kandidacijskih listi vidljivo je da će izborna utrka u Karlovačkoj županiji biti zanimljiva.

 Pobjednici i prije izbora

 Aktualna oporba i Boris Ožanić (SDP), te Dražen Bogović (HSP) imaju zadatak pobijediti u utrci za župana sa aktualnim prvim čovjekom županije HDZ-ovim Ivanom Vučićem. On ide po drugi mandat, a njegova stranka jaka je utvrda u županiji već 20 godina; na mjestu župana, te po većini u Skupštini. Tim se uspjehom može pohvaliti još jedino Franjo Franjković koji je načelnik Rakovice od osnutka općine, već 20 godina i ‘lovi’ šesti mandat. Protukandidat mu je Ivan Vuković (SDP).

 – Imam snage i volje za još jedan načelnički mandat. U protekle četiri godine projekti, koje je HDZ obećao, uglavnom su i ostvareni. Naša Općina u drugoj je grupi državne skrbi i još ima pravo tražiti državnu pomoć dok se ne razvije, jer nema dovoljno vlastitih prihoda za elementarne javne potrebe stanovništva.

 Razvoj nam je najvažniji zbog otvaranja novih radnih mjesta i povećanja prihoda općine – napominje Franjković. U Općinama Saborsko i Žakanje novi se načelnici već znaju jer svaka općina ima po jednog kandidata. U Žakanju je to HDZ-HSS-ov aktualni načelnik Nikola Sopčić, a u Saborskom Marko Bićanić, kandidat koalicije HDZ-HSS-HSU.

 U Ozlju mjesto gradonačelnice žele dvije žene, aktualna SDP-ova Biserka Vranić i HDZ-ova Gordana Lipšinić. U tom su gradu i samo dvije, njihove liste za gradsko vijeće.

 SDP-ova utvrda Kamanje

 U Kamanju, SDP-ovoj utvrdi kojoj je godinama na čelu Damir Mateljan, na njegovo mjesto, osim njega samoga žele sjesti još tri kandidata, nezavisni, HSP AS, te HDZ-ov kandidat.

 Zanimljivo je da podršku sumještana za načelnika u Krnjaku traži petero kandidata. Osim Đurđe Đurić, (SDP), Saša Gale (HDZ), te Dejana Mihajlovića (SDSS), tu su i dva nezavisna kandidata; aktualni načelnik Rade Kosanović, dugogodišnji član SDSS-a koji je stranku nedavno napustio, te Petar Kunić, inovator čiji je slučaj otezanja povrata imovine u Zagorju postao popularan kada je izjavio da će kuću pokloniti Georgeu Bushu.

Čak tri SDP-ova kandidata prezimena Vuković u utrci su za neku dužnost; U Ogulinu Ivan Vuković želi biti gradonačelnik, u Slunju to želi biti Damir Vuković, a u Rakovici načelnik bi bio Ivan Vuković. HDZ-ovu utvrdu u Netretiću ‘napada’ SDP-ov Mijo Ljubenko.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata