Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 161
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Lov u mutnom
Povratak na članak

Evo kako će vas pošta zaštititi od prijevara u kupnji preko interneta!

Pošta savjetuje korisnicima da takve prijevare ili pokušaje prijevara odmah prijave policiji

Komentari 11

DU
Deleted user
17:09 27.05.2014.

Odlicno! Pa to je skoro tocno ono sto sam napisao jednom kao komentar, s time da bi jos dobro bilo da posiljatelj napise nekakvu izjavu o sadrzaju paketa i potpise ju. Time bi on odgovarao za sadrzaj, a ako se ispostavi da u paketu nije to sto je on napisao da je, moglo bi ga se kazniti.

VL
KO
komentant
19:06 27.05.2014.

a tko će nas zaštititi od HP-a. Naime kupim tako prredmet koji je od gume i max. težak 1kg za koji moram platiti vrijednost robe 60 kn i troiškova dostave 62 kn. pa to su sramotne nadoknade.

VL
Avatar NJUŠKALO
NJUŠKALO
20:57 27.05.2014.

Gdje je tu bio problem ? Otvoriš paket, unutra cigla. Platiš lijepo samo troškove slanja poštarine ali ne i otkupninu tako da se paket vrati pošiljatelju. I više nema prevara. Ali očito je nekome u interesu da građani samostalno nene trguju preko oglasnika,nego se štiti uvozni lobi i razni profiteri.

VL
Avatar dva4u
dva4u
20:48 27.05.2014.

za boga miloga - kakve to veze ima sa internetom??? zar je svaka pošiljka koju pošta nosi naručena preko interneta?- na čemu je ovaj "novinar"?

VL
ZA
zagabria1
19:05 27.05.2014.

Ovo je odlična novost iz Pošte. Bolje od Paypala i Ebaya jer tamo kupac može lažno reći nisam tražio taj paket i onda se prodavaču blokira primljeni iznos iako je poslao ispravnu robu, znači nema ni novac i robu. Prema iskustvu žalba može trajati mjesecima. Kod nas toga sada nema jer niti nekorektni kupac ne može prodavaču blokirati novac. Ako kupac nije zadovoljan dobivenom robom paket se vraća pošiljatelju bez plaćanja i sve je u redu. Znač ponavljam bolje od Paypala i Ebaya.

VL
MB
mladen.ban.5
15:35 04.06.2014.

Baš mi danas došle neke dvije glup0sti iz kine preko ebay-a, plačeno peypalom. Doneso to čika poštar gore na deseti kat i veli sinu da smo dužni neke četiri i pol kune. Na žalost nisam bio doma a kako nass poštar poznaje ostavio je paketiče i rekao da če navratiti sutra. Ma kaj mi to sad od jenom imaju za naplatiti? Zna li netko?

VL
KR
kresimirn
20:06 27.05.2014.

balkanska posla

VL
UF
ufrm
17:25 27.05.2014.

Sa ovom poslovnom politikom paypal i ebay ne bi ni postojali. Zapisnici, svjedoci potpisi za najobicniju dostavu :-D Ne treba izmisljati toplu vodu na socjalisticki nacin treba samo prekopirati logiku koju prakticiraju vani.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.