Europska unija priznala grešku i propast ribolovne politike
Damanaki je predložila reformu ribarske politike koja je dovela do pretjeranog izlova 75 posto ribe u EU zbog čega se dvije trećine ribe uvozi
Komentari 17
\"Nije mi se problem ispričati ako nešto pođe krivo\" Gle lude babetine, kaze da joj se nije problem ispricati a njena \"reforma\" gotovo da je uništila riblji fond. Treba je strpati u zatvor ili bar smijeniti.
Nije mi se problem ispričati ako nešto pođe krivo – izjavila je Damanak ......... Valjda naucila od Britanaca, Amerikanaca i Izraela.
Neznaju ljudi o čemu je riječ idemo u EU nečemo loviti ribu u svome moru nju su muški polovili več Talijani . Za nas dolaze vremena da se ždere grah i krumpir samo ...
I što taj članak znači, .. jel mamlazi na markovom trgu znaju nešto isčitai iz toga apropo ZERP-a ??? ....................... ili im su glave još DUBLJE zabijene u EU stražnjice ........
14.07.2011. u 11:06h BratCroat je napisao/la: Kao prvo treba zabraniti kočarenje barem na 6 mjeseci godišnje! Kao drugo prepoloviti ribarsku flotu, kao treće nesmije se krivoloviti u slovenskoj Istri. +++++++++++++++++++++ U slovenskoj Istri sve ribe imaju,ne samo imena ,nego i nadimke !
14.07.2011. u 12:37h Ugo Kajvez je napisao/la: ................ ili im su glave još DUBLJE zabijene u EU stražnjice ........ +++++++++++++++ Baš to !
\"Nije mi se problem ispričati ako nešto pođe krivo\"... naravno da nije... vidjeli bi da li bi ti bilo problem kad bi to povlačilo za sobom 20 godina robije, kao što bi trebalo (pod uvjetom da si kriva, a inače šuti...)
Ovi su barem priznali da su pogriješili, naša Vlada na čelu sa HDZ-om nikada nebi tako nešto priznala.
Ha,ha a da je samo ribarske...... Grcku pokusavaju spasiti,sto im zadaje velike probleme a ona je tek 2 % EU privrede. No sad vec Spanjolska i Italija moraju posuditi novac da bi mogli otplacivati zaostale stare dugove i kamate...... A kad ti moras posuditi novac da bi oplatio stari dug onda je to stecaj ,ne. Spanjolska i Italija su PREVELIKE da bi ih se moglo sanirati. Americka privreda jos uvijek tone i kraj se ne nazire.To znaci da nema privrednog oporavka za ostatak svijeta.......Mark my words,ubrzo ce problemi zapoceti u Kini i tada watch out ....Pripremite se
i Hitler bi se ispričao da su mu dozvolili
.07.2011. u 11:06h BratCroat je napisao/la: Kao prvo treba zabraniti kočarenje barem na 6 mjeseci godišnje! Kao drugo prepoloviti ribarsku flotu, kao treće nesmije se krivoloviti u slovenskoj Istri. ++++++++++++++++++++++ nego reci mi kako tvoja rora bez mog motora....
Ispričavam se europskoj povjerenici za ribarstvo Demanaki što ću na hrvatskome referendumu reći NE u EU. Možda time spasim makar jednu srdelu iz njenih usta. Vrijedi.
\"Obećala je promjenu europskih kvota koje primoravaju ribare da odbace do 80 posto svog ulova\" Ta politika im je jedna od većih d***** i dokaz da birokrati nemaju pojma što rade. Ribare ulove ribe koliko ulove, ne mogu oni kontrolirati koliko će se ribe i koje vrste uloviti u mrežu, riba naravno krepa i onda ribari zbog d***** kvota koje funkcioniraju samo na papiru tu krepanu ribu moraju baciti natrag u more ako ne žele platiti globu. Znači riba se i dalje pretjerano izlovljava i baca krepana natrag u more dok se s druge strane mora uvoziti izvana da se zadovolje potrebe tržišta. Logika dostojna birokracije koja uništava i riblji fond i gospodarstvo.
živio EU - treba izlovit ribu, posjeć sve šume, povadit sve rude, prodat sve ceste i zemlju i vodu, zagadit što više zraka - i biće nam bolje
A kako li su nam samo prodavali priču kako ionako ZERP nema smisla uz ovako \"strogu i razrađenu\" ribarsku politiku EU-a. Stvarno smo za njih obična stoka sitnog zuba. Ali i tako imaju brdo glasova, i da vrate Sanadera ne bi dobili ispod 25 % pa nas mogu tako i promatrati. Sramota.
rijesice to Ivo s par rukovanja
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kao prvo treba zabraniti kočarenje barem na 6 mjeseci godišnje! Kao drugo prepoloviti ribarsku flotu, kao treće nesmije se krivoloviti u slovenskoj Istri.