EU odlučila uvesti embargo na kupnju nafte iz Irana
- Dogovoren je princip naftnog embarga - kazao je neimenovani diplomat. Konačna odluka bi trebala biti donijeta 30-og siječnja kada će se sastati europski ministri vanjskih poslova.
Komentari 18
Uahahaha ............. više nafte za kineze i indijce ............. ahahaha ............ neka europa pazi da nebi rusi uveli embargo na prodaju plina i nafte europi ! ............... uahahaha ..........
04.01.2012. u 23:20h @rea . Kad te nije sram se glupirati pred ljudima ? ............
Evo jos jedne prednosti za NE-ulaz u EU. Trgovat s onima koje SAD i EU stave na \"listu\".
Nuklearka koja se nalazi 270 kilometara južno od Teherana u gradu Natanzu *********************************************************************************** Koja nuklearka? Ovo na slici može biti samo garaža za vatrogasna vozila.
. Prijetnje o zatvaranju Hormuškog tjesnaca povisile cijenu nafte ___________________________________________________EU kao da podrzava prijetnju Irana i eto ti embargo na uvoz nafte 100%, al ce mo da zaradimo na vecim cijenama vec kupljene nafte i prodamo staro oruzje !!!.
Naftne sankcije nisu nikome u interesu. Niti EU, niti Ayatollah republici. Ipak, novinar je mogao staviti osnovne podatke. Dok iranska nafta predstavlja +/- 20% ukupnog iranskog izvoza u EU, u ukupnom EU uvozu nafte je to svega 6% (5.8% zaa 2010.). Naravno, % je puno viši za Grčku, Španjolsku i Italiju, ali se na tome radi i pregovara u Bruxellesu. Sada sve ovisi o iranskoj spremnosti za otvoreni dijalog po pitanju N-programa.
05.01.2012. u 05:55h mraf je napisao/la: Nuklearka koja se nalazi 270 kilometara južno od Teherana u gradu Natanzu *********************************************************************************** Koja nuklearka? Ovo na slici može biti samo garaža za vatrogasna vozila. ----------------------------------------- Postrojenje u Natanzu NIJE nikakva nuklearka nego jee to kompleks podzemnih prostorija u kojima se vrši obogačivanje Uranija “Nulearka“ se nalazi u Busheru a to je na iranskoj obali Perzijskog zaljeva
Neznam zasto se SAD-e boji Iranskog nuklearnog programa?.. ma ne nije to u pitanju nego Izrael koji sve to napucikava.. Sto se tice Rusije ona nikad nikog nije zastitila sa kikjm kod je bila u dobrim odnosima pa tako nece ni Iran od napada jer Rusija se ponasa kao kurva..
Pitanje je koliko bi ovaj embargo bio funkcionalan.u uslovima recesije i potrosnja nafte je manja,a u Kini i Indiji naprotiv raste.Rezultat je veca cena goriva koju ce i Hrvati morati platiti,uostalom svi mi.Samo je pitanje kolike su rezerve Irana,koliko moze izdrzati bez EU i Amerike.....posto ima druge musterije odgovor je jasan.I sacuvali bi rezerve nafte i kasnije ih prodavali po visim cenama.....
05.01.2012. u 10:43h penicilin je napisao/la: ************************************************** Objasni to ovom koji je napisao (tri/VLM).
Iran treba da razumije da dva razlicita covjeka nemogu da vode drzavu. Nemoze se zatvoriti dio kanala i to bas onaj kojim prolazi i nafta od drugi drzava jer bas zato je potpisan medunarodni ugovor.Jedna poruka Iranu mora biti jasno ,bude li nastavio zveckati oruzijem i blokirati naftu EU ,USA i ostale bogate Arapske zemlje ce ga napasti.Razlog je Iran izaziva novu ekonomsku krizu.
Intervencija u Iranu bi samo ubrzala pad Amera.I kad bi vojno pobedili,sto je prakticno nemoguce,opet bi upali jos dublje u glib u kome se sada nalaze.Vise ne mogu izdrzati ekonomski teret jos jednog rata....Taj recept je vec istrosen.sa druge strane konkurenciji odgovara da Ameri udju u pustolovinu zvanu Iran.Jos vise bi Ameri postali zavisni od drugih,a to znaci i smenu na vrhu velesila.Smena ce ionako doci,ali ovom intervencijom bi se proces ubrzao....
Zato su napali Libiju,da mogu otkantati Iran i njegovu naftu.Irancima to baš ništa ne znači jer će Azija pokupovati sve što oni proizvedu.
Neće Ameri tako. Razbit će im mornaricu i sve što ugrožava prolaz nafte. Također će bombardirati infrastrukturu kao u Srbiji pa ni ne moraju slati kopnenu vojsku. Imaju dovoljno nafte iz Kuvajta, S. Arabije i Iraka ali neće dopustiti zatvaranje prometa brodovima. I u pravu su.
ovo nije pocetak kraja , ali jeste kraj pocetka...
I u TAKVU EU mi (točnije, neki od nas) želimo ući? Sramota.
zderat teheran bombama napunjenim svinjskom masti
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ne samo da je Kina smanjila uvoz, nego je zaprijetila daljnjim smanjenjem uvoza ne snize li Iranci cijenu nafte. Uglavnom, loše se piše Ayatollah republici.