Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 12
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
SAD podržava
Povratak na članak

EU odlučila uvesti embargo na kupnju nafte iz Irana

- Dogovoren je princip naftnog embarga - kazao je neimenovani diplomat. Konačna odluka bi trebala biti donijeta 30-og siječnja kada će se sastati europski ministri vanjskih poslova.

Komentari 18

RE
@rea
23:20 04.01.2012.

Ne samo da je Kina smanjila uvoz, nego je zaprijetila daljnjim smanjenjem uvoza ne snize li Iranci cijenu nafte. Uglavnom, loše se piše Ayatollah republici.

VL
UK
Ugo Kajvez
23:21 04.01.2012.

Uahahaha ............. više nafte za kineze i indijce ............. ahahaha ............ neka europa pazi da nebi rusi uveli embargo na prodaju plina i nafte europi ! ............... uahahaha ..........

VL
UK
Ugo Kajvez
23:22 04.01.2012.

04.01.2012. u 23:20h @rea . Kad te nije sram se glupirati pred ljudima ? ............

VL
LA
Lavica7
01:20 05.01.2012.

Evo jos jedne prednosti za NE-ulaz u EU. Trgovat s onima koje SAD i EU stave na \"listu\".

VL
MR
mraf
05:55 05.01.2012.

Nuklearka koja se nalazi 270 kilometara južno od Teherana u gradu Natanzu *********************************************************************************** Koja nuklearka? Ovo na slici može biti samo garaža za vatrogasna vozila.

VL
AA
aabbcc
09:49 05.01.2012.

. Prijetnje o zatvaranju Hormuškog tjesnaca povisile cijenu nafte ___________________________________________________EU kao da podrzava prijetnju Irana i eto ti embargo na uvoz nafte 100%, al ce mo da zaradimo na vecim cijenama vec kupljene nafte i prodamo staro oruzje !!!.

VL
RE
@rea
10:23 05.01.2012.

Naftne sankcije nisu nikome u interesu. Niti EU, niti Ayatollah republici. Ipak, novinar je mogao staviti osnovne podatke. Dok iranska nafta predstavlja +/- 20% ukupnog iranskog izvoza u EU, u ukupnom EU uvozu nafte je to svega 6% (5.8% zaa 2010.). Naravno, % je puno viši za Grčku, Španjolsku i Italiju, ali se na tome radi i pregovara u Bruxellesu. Sada sve ovisi o iranskoj spremnosti za otvoreni dijalog po pitanju N-programa.

VL
PE
penicilin
10:43 05.01.2012.

05.01.2012. u 05:55h mraf je napisao/la: Nuklearka koja se nalazi 270 kilometara južno od Teherana u gradu Natanzu *********************************************************************************** Koja nuklearka? Ovo na slici može biti samo garaža za vatrogasna vozila. ----------------------------------------- Postrojenje u Natanzu NIJE nikakva nuklearka nego jee to kompleks podzemnih prostorija u kojima se vrši obogačivanje Uranija “Nulearka“ se nalazi u Busheru a to je na iranskoj obali Perzijskog zaljeva

VL
PA
padobranacn
10:57 05.01.2012.

Neznam zasto se SAD-e boji Iranskog nuklearnog programa?.. ma ne nije to u pitanju nego Izrael koji sve to napucikava.. Sto se tice Rusije ona nikad nikog nije zastitila sa kikjm kod je bila u dobrim odnosima pa tako nece ni Iran od napada jer Rusija se ponasa kao kurva..

VL
OB
-obrisani-
13:15 05.01.2012.

Pitanje je koliko bi ovaj embargo bio funkcionalan.u uslovima recesije i potrosnja nafte je manja,a u Kini i Indiji naprotiv raste.Rezultat je veca cena goriva koju ce i Hrvati morati platiti,uostalom svi mi.Samo je pitanje kolike su rezerve Irana,koliko moze izdrzati bez EU i Amerike.....posto ima druge musterije odgovor je jasan.I sacuvali bi rezerve nafte i kasnije ih prodavali po visim cenama.....

VL
MR
mraf
13:46 05.01.2012.

05.01.2012. u 10:43h penicilin je napisao/la: ************************************************** Objasni to ovom koji je napisao (tri/VLM).

VL
GO
goran71
14:19 05.01.2012.

Iran treba da razumije da dva razlicita covjeka nemogu da vode drzavu. Nemoze se zatvoriti dio kanala i to bas onaj kojim prolazi i nafta od drugi drzava jer bas zato je potpisan medunarodni ugovor.Jedna poruka Iranu mora biti jasno ,bude li nastavio zveckati oruzijem i blokirati naftu EU ,USA i ostale bogate Arapske zemlje ce ga napasti.Razlog je Iran izaziva novu ekonomsku krizu.

VL
OB
-obrisani-
15:04 05.01.2012.

Intervencija u Iranu bi samo ubrzala pad Amera.I kad bi vojno pobedili,sto je prakticno nemoguce,opet bi upali jos dublje u glib u kome se sada nalaze.Vise ne mogu izdrzati ekonomski teret jos jednog rata....Taj recept je vec istrosen.sa druge strane konkurenciji odgovara da Ameri udju u pustolovinu zvanu Iran.Jos vise bi Ameri postali zavisni od drugih,a to znaci i smenu na vrhu velesila.Smena ce ionako doci,ali ovom intervencijom bi se proces ubrzao....

VL
BJ
Ben Juda Talmudan
17:46 05.01.2012.

Zato su napali Libiju,da mogu otkantati Iran i njegovu naftu.Irancima to baš ništa ne znači jer će Azija pokupovati sve što oni proizvedu.

VL
Avatar jabarabaagodinaslaba
jabarabaagodinaslaba
16:43 06.01.2012.

Neće Ameri tako. Razbit će im mornaricu i sve što ugrožava prolaz nafte. Također će bombardirati infrastrukturu kao u Srbiji pa ni ne moraju slati kopnenu vojsku. Imaju dovoljno nafte iz Kuvajta, S. Arabije i Iraka ali neće dopustiti zatvaranje prometa brodovima. I u pravu su.

VL
EL
ElCapitan
20:37 06.01.2012.

ovo nije pocetak kraja , ali jeste kraj pocetka...

VL
SP
spartak
20:43 06.01.2012.

I u TAKVU EU mi (točnije, neki od nas) želimo ući? Sramota.

VL
EL
ElCapitan
19:00 09.01.2012.

zderat teheran bombama napunjenim svinjskom masti

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.