Državni zavod za statistiku: Hrana u mjesec dana skuplja za 0,3 posto
Po poskupljenjima prednjače restorani, unutar europodručja samo Slovačka ima veću inflaciju od Hrvatske
Komentari 2
Kod nas je hrana bila skuplja i prije, no sada je stvarno razlika prema drugim zemljama ogromna. I prije su građani išli u Austriju, Italiju, BiH, čak i Sloveniju po špeceraj, no sada se to pojačava... A turisti? Ako uopće i dođu slijedeće godine, bit će to s punim gepekom hrane, kao što dobar dio naših ide na skijanje. Pa nije normalno da ljudi kada se vrate kući s ljetovanja u zemlje puno višeg standarda odahnu i kažu - kakav izbor, kakva jeftinoća... Jel stvarno to "domaće" vrijedi 5 ili 10 puta više?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Zemlja koja može prehraniti 20 milijuna ljudi očekuju oskudicu