Kao što se i očekivalo u raspravama o izmjenama i dopunama Zakona o radu, one su doista donijele velike promjene kada je o platformskom radu riječ. Kako se može doznati iz razgovora s korisnicima platformi i komentara u grupama u kojima izmjenjuju svoja iskustva, te su promjene donijele dosta nezadovoljstva na više razina.
Rasprave su često žustre, s različitim reakcijama, čak se javljaju pozivi na blokade i štrajkove. Žale se da neće više moći raditi onoliko sati koliko žele, da će im zbog toga pasti zarada, da u propisani broj sati nije u dovoljnoj mjeri uračunato čekanje na vožnju ili na hranu za dostavu, da povremeni dnevni rad od nekoliko sati zbog dopunske zarade više neće biti moguć, da neće više moći raditi na dvije platforme, da će zbog toga dosta korisnika i otići pa će pasti i broj agregatora, tvrtki za koje većina korisnika radi.
Dostavljači hrane nezadovoljni, prijavljivat će ih na onoliko sati koliko i rade
Iz digitalnih platformi (Uber, Wolt,...) ističu da novi zakon i podzakonski akti neće negativno utjecati na ponudu radne snage, plaće ili broj agregatora
Komentara 1
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ja kad sam bio nezadovoljan sa svojim poslom sam ga promjenio i sada sam pono zadovoljniji tako da nikoga ne zalim