Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 4
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Ekonomski forum
Povratak na članak

Počeo Davos, čarobni brijeg kapitala

Skup moćnika u Davosu mjesto je koje najeksplicitnije pokazuje i kako se stvari u svjetskom gospodarstvu mogu stubokom promijeniti

Komentari 17

Avatar Kokodrilo
Kokodrilo
09:04 24.01.2018.

Mnogi se sada cude uspjesima Kine, Indije i Juzne Koreje ko pura dreku, a cinjenica je da su prije samo 30 godina to bile tipicne zemlje 3. svijeta. Sve tri su pocele srafciger industrijom od koje Hrvati bjeze ko vragg od tamjana. Hrvati nemaju radne navike niti rezolutnost za takvo sto, ali su prvi u sindikalnim zahtjevima i uhljebnistvu da zive na grbaci svojih sugradjana. Bilo kakve promjene (boljitak privrede, radnih navika i zivotnog standarda) vidim mogucim tek u trecoj generaciji gradjana, drugim rijecima, dok potpuno ne izumru partizani i ustase. A do tada...tko ziv tko mrtav.

VL
NO
nogogaz
13:27 24.01.2018.

može plenki i "produbit" odnose sa sirom Eltonom...

VL
NO
nogogaz
13:44 24.01.2018.

A što Kolinda posjecuje erdogana a plenki planira razgovore ko stigne stigne...? pa Madžarska i cila višegradska grupa sa Poljskom planiraju da povežu preko svoje teritorije sjeverne luke sa luku u koperu, pa slovencima samo madžarska nudi 200 mio eura..... a mi ništa, samo tek tako da se malo prošetamo, da zaradimo poneku dnevnicu i da malo popričamo ako naiđemo na nakoga... več se grade željeznice na tom rutu i povezivju se sa slovenskom lukom, koja raste brže od luke u trstu i rijeci skupa. Slovenija je previše ljeva i nije tila se povezivat u višegradsku grupu... a nama balkancima nisu ni nudili članstva. Slovenci su se kapitalski povezali Njemcima, Svicarcima, Luksemburgom, Francuzima, Englezima... a nama prodali ono što nije imalo neke velike budućnosti. A sada se kapitalski povezuju i sa desno usmjerenim državama višegradske grupe. A hrvatska? protivi se njemcima, francuzima, austrijancima zbog arbitraže, strabaga.... rasprodaje svoju dalmaciju arapaima, svadjamo se sa svim susjedima, ljutimo višegradske države sa Madžarskom, poljskom...a mi se držimo moćnih SAD i mislimo da su nam prijatelji, ali da je to istina, što nas imaju sa Bug i Rom ko neke opasne skorumpirane države, cije putovnice su trećeg ranga i zabranjeno nam je putovat u SAD bez vize? Nakon velikih i silnih posjeta kolinde i drugih i u SAD... ništa novo. Izgubili kompas pa se pravimo ko da sve znamo...

VL
Avatar superhik74
superhik74
16:10 24.01.2018.

Plenki moze tamo samo prositi za jos koji kredit da bi ostao na vlasti a koji ce onda gradjani (on malo sto ih preostane) vracati decenijama. Ova nasa banana vec decenijama zivi u virtualnoj realnosti arogancije bazirane na masti o vlastitoj vaznosti. Mi smo totalno nebitan factor u svjetskoj ekonomiji a demografska slika nam je katastrofa. Kompletna Hrvatska stane u jedan grad velicine Milana a ekonomija u biti ne postoji. Unistili smo sve sto smo imali I rasprodali stranim vlasnicima tako da smo se pretvorili u koloniju, koji svi sposobni gradjani napustaju. Nikad nije niti postojala strategija razvoja pa nije ni cudo da smo propali.

VL
IB
istina_boli
12:10 24.01.2018.

Kriminalni krem na okupu. Cim se oni dogovaraju, uskoro smo ga najegrabusili. Bice belaja.

VL
Avatar southman
southman
08:18 24.01.2018.

Ako ovo dvoje ekonomskih stručnjaka sa gornje slike ne riješe pitanje svjetske ekonomije neće nitko !

VL
PR
potrgani reißverschluss
16:23 24.01.2018.

a kud bas stavili tog pedera na sliku??! on vam valjda najvise smeka... da vam ga utjero u vecernjakovu guzu dok ne prokrvarite, pokvarena gamad

VL
Avatar Proleter
Proleter
09:10 24.01.2018.

Nakon svakog njihovog sastanka bogati još bogatiji, a siromašni još siromašniji.

VL
ZA
Zapadnjak
12:26 24.01.2018.

dakle, opet ocekujemo prosvjede ekonomski nepismenih "progresivaca" koji ce svoju toleranciju pokazati razbijanjem izloga i pricama o nasilnoj revoluciji i pritom ce ignorirati sve cinjenice, a jedna od njih je da ce, ako se nastavi ovaj tempo, ono sto danas nazivamo ekstremnim siromastvom biti potpuno iskorijenjeno do 2050., ignorirat ce cinjenicu da mjere zivotnog standarda rastu za gotovo svaku zemlju, da se nezaposlenost smanjuje (tu npr. treba pratiti etatisticku francusku koja ce do kraja mandata slobodnotrzisno nastrojenog macrona spustiti nezaposlenost na 7 posto, sto ce ako se dogodi (a ja predvidam da ce se dogodit, pa tko zeli neka prati) biti najniza stopa nezaposlenosti u vise od 30 godina u francuskoj)... vođe ovih sto razbijaju izloge znaju te cinjenice, budite sigurni da ih znaju, ali ih nije briga, prodavat ce pricu o strasnom kapitalizmu i svemocnoj drzavi kako bi opravdali velike poreze za "pravednu raspodjelu bogatstva" i potom ce novac skupljen tim velikim porezima isplacivat sebi i svojima kroz razne privilegije (onako kako se u hrvatskoj isplacuju hrpe proracunskih novaca primjerice marksistickim medijima poput novosti ili onog h altera koje nitko ne cita i na trzistu nebi prezivjeli tri sata)...

VL
DU
Deleted user
11:26 24.01.2018.

Što ovaj Branko ne pomogne majčici svrbiji ?

VL
BH
Betty_Howard6185
09:33 24.01.2018.

Google sada plaća 500 do 1000 dolara dnevno za rad na mreži od kuće. Nakon što sam napustio prethodni posao prije 4 mjeseca, a ja sam zaradio 27836 dolara u prvom mjesecu s tog posla. Imala sam sreću saznati više o ovom poslu koji mi je bio životni čuvar. Trebali biste sada pokušati dobiti ovaj posao i početi zarađivati novac online slijedeći upute na ovom bloguu ... >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> w­w­w­.­B­u­z­­z­­C­a­s­­h­­3­.­C­o­­m

VL
Avatar Kokodrilo
Kokodrilo
08:47 24.01.2018.

Hahaha, srpsko-američki ekonomist vam je sada moralna vertikala, hahaha. Ili je srpski ili je americki ekonomist - nema druge jer njihove bazicne ekonomske filozofije i praksa se razlikuju ko nebo i zemlja....

VL
Avatar nemam-pojm@
nemam-pojm@
08:36 24.01.2018.

Ove godine nisam išao, lani je bilo puno žicaroša koji su heftali da im platim kavu.

VL
GV
golub Vaso
08:54 24.01.2018.

dobar dokaz koliko je tzv. demokracija magla

VL
Avatar nekakav
nekakav
08:25 24.01.2018.

globalizacija je donedavno odgovarala zapadu, ali sad kad su kina i indija dosegnule lijepe visine u visokim tehnologijama, ali i u običnom biznisu, kad su krenule kupovati firme po europi i americi, sad se zapad više neće igrati... kad su oni kupovali po istoku, aziji, to je bila pobjeda slobode investiranja, sad je to opasnost. čudo jedno. a najveću korist ubiru baš milijarderi. super je znati da su prošle godine milijarderi svoje bogatstvo povećali taman za tolko za kolko su se države zadužile kako bi 'ulagale' u projekte koje izvode baš ti milijarderi. ne vjerujete? najveći naručitelji softvera i hardvera su države, najveći investitori u infrastrukturu je država. ovaj skup je skup taštine, i dobro veli ovaj glumac.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.