'Spektar prijetnji s kojima smo suočeni promijenio se i proširio'
Govoreći o Hrvatskoj platformi za smanjenje rizika od katastrofa Krstičević je naglasio kako Platformu trebamo učiniti aktivnim tijelom koje će svojim radom pridonositi izgradnji sustava Domovinske sigurnosti
Komentari 11
ajmo prvo pametnom politikom smanjiti broj protivnika i ugroza. što se mi imamo svađati sa rusima, kinezima, a biti dobri sa amerikancima, zato jer nas oni gledaju ko svoju sferu utjecaja? do sad to nismo naplatili, već štoviše, debelo plaćamo tu njihovu želju za sferom utjecaja. kao i poljaci, kojima je problem dati subvenciju poljoprivrednicima od 5 eurocenti za kilu jabuka, ali im nije problem istovariti 8 mlrd dolara za naoružanje, rakete, za koje je kristalno jasno da ih nikad neće upotrijebiti, jer kao prvo rusija ih nikad neće napasti, a i kad bi svojom politikom doveli do kakvog odgovora rusije, cijela poljska bi bila zbrisana sa kugle zemaljske. tko je i kada donio odluku da smo mi u nekoj antiterorističkoj koaliciji? nikad i nitko. ali su amerikanci nas stavili na spisak 'saveznika'. jesu tražili i dobili našu suglasnost za to, obećanje da ćemo sudjelovati, neka odluka sabora postoji? ne postoji. sve ovo je, kao i prethodne vlade, izlaženje u susret amerikancima, i odgađanje ključnih rezova u politici. prvo mi, onda naši susjedi, pa nakon dugo dugo vremena, europa.
to ima stara narodna izreka ..živi u miru al budi spreman kao da če sutra započeti rat i nema te sile koja može jednu državu spasit s strane od samog njezinog organiziranog naroda a uz to spremajte ratnu i elementarnu zalihu hrane za narod bar za tri mjeseca po mogučnosti i 6mjeseci .
Glupo je imati toliki broj ljudi na platnom spisku, a da nisu osposobljeni za borbu protiv poplava, požara, potresa itd! Šaljemo naše u Afganistan mjesto da tu u Zemlji budu spremni oni i tehnika uskočiti u obranu stanovništva protiv prirodnih neprilika i ubojica s Istoka? Zašto profesionalci onda primaju plaće, ako će amateri vatrogasci raditi poslove profesionalaca? Kupovanje stranog znanja je najskuplja opcija, koja zahtjeva i stranu pamet i rezervne dijelove? Za RH više vremena dva kanadera nego deset F-16? A pješadiju možete uvijek nadoknaditi (mislim u nekom ratu) Dronovima dobro naoružanim, a to može raditi domaća pamet! Na žalost, vrijeme ljudi poput Krstičevića je prošlo, ili na sreću je prošlost!? Nama trebaju mladi, mlada pamet, jer RH nema novca za Američke avione i helikoptere! Pa po bogu zašto smo onda ušli u NATO?
a ja svaki put kad ga vidin sjetin se kako je ono da neopozivu ostavku. jer ministar obrane mora bit covik od rijeci,a e
Lustracija je neophodna, ali neće moći bez izmjene Izbornog zakona!
Bravo ministre... Ovo se ne svidja protivnicima hrvatske drzave i jugonostalgicarima.
gospodine ministre obrane i podpredsjednice vlade ma sto god to znacilo ( slicno kao pomocnik nosioca spomenice iz 41) za 65 radnih mjesta u morhu prijavilo se 1 600 kandidata uzmite ih sve i osposobite a ne bacati novce koje nemamo za tudju tehniku stalno mantrate da je covjek na prvom mjestu eto prilike i ekonomicnosti ulozite u tu mladost novce ali za to treba imati kurazu a veliki brat bijeli poglavica neka saceka malo za f_16
Krstičević je definitivno najbolji ministar ove vlade i najbolji ministar odbrane u poslijeratnoj Hrvatskoj.
Kao prvo - LUSTACIJA!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Na početku domovinskog rata nismo bili oružana sila, ali bili smo narod sa voljom da stvorimo neovisnu Hrvatsku. Sa tom voljom, bez "sustava domovinske sigurnosti i sustavnog upravljanja sigurnosnim rizicima od značaja za nacionalnu sigurnost", uspjeli smo oslobodit Hrvatsku. alii nismo uspjeli zadržati ekonomski i industrijski potencijal koji smo imali na početku rata. To da nismo uspjeli stvoriti nove ekonomske vrijednosti trebamo "zahvalit" vladama koje smo imali do sada, a i sada. Krstičević i svi ovi oko njega, govoreći jedne ustaljene fraze o nacionalnoj sigurnosti, u prvom redu misle na sebe svoje pozicije, i na to kako bi negdje kroz neku veću nabavu dohvatili neki mito. U svemu tomu, dobit običnoga građana bit će pljusak vode iz kanadera, ili par vreća s pijeskom, kad im vatra ili voda dođu pred kućni prag. To je puno u tim trenucima, ali građani bi mogli dobiti i više, da ne sudjelujemo u raznim međunarodnim vojnim operacijama, da ne vidimo neprijatelja u svakom grmu i spremamo se za rat, trošeći nepotrebno puno novaca na naoružanje.