Cutileirov mirovni plan prije 32 godine nudio je BiH članstvo u EU, u 2024. na stolu isti prijepori
Hrvatska se politika nije mijenjala do danas i zapravo govori da je ta strana jedina imala dosljedne stavove
Komentari 5
Velika je greska bila sto se nisu napravile tri nezavisne drzave. Ovako ne ide i samo na silu moze uspjeti a to na kraju opet vodi ratu.Teritorije su bile etnicke i niko nikome nebi smetao...Ovako opet iz pocetka i bez dobre nade boljitak.
Na slici kandidati za Haag ali je smrt bila brža
Izgleda samo je jedna drzava dosljedna konstantno protiv vlastitog naroda koji je ostao zivjeti iza granice susjedne drzave!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Zašto je propao jedan dobar plan Portugalskog ministra ? Pa zato sto je Alija u pratnji Zimmermana ( tadašnjeg ambasadora US u Beogradu ) odletio iz Lisabona u US i odatle je javio ( na nagovor US ) da povlači svoj potpis sa sporazuma.Sutradan je počeo rat u BH.. Ko je dakle kriv za tat u BH ?