Izglasana rezolucija o genocidu u Srebrenici ne bi trebala utjecati na neke bitne odnose u regiji, smatraju analitičari, uz izuzetak Bosne i Hercegovine gdje je predsjednik RS Milorad Dodik najavio pokretanje inicijative za odcjepljenje. Sama činjenica što su neke države glasale suzdržano, neke ZA , a druge protiv odraz su starih savezništava ili trenutačnih geopolitičkih okolnosti.
Opća skupština Ujedinjenih naroda je izglasala Rezoluciju o genocidu u Srebrenici uz velik broj suzdržanih glasova. Za njeno usvajanje glasalo je 84 zemalja, 19 ih je bilo protiv, a 68 suzdržanih. Dio zemalja, od ukupno njih 193 koje su članice UN-a, nije uopće glasalo, a među njima najzvučniji je Izrael. Protiv su, očekivano, bili Rusija, Kina, Bjelorusija, Kuba , Mađarska, itd., dok je među suzdržanima bio velik broj zemalja Pokreta nesvrstanih, uključujući Indiju, ali i Brazil, Argentina, Meksiko, Cipar, Gruzija, Grčka...
Crna Gora podržala Rezoluciju o Srebrenici, ali ignorirala vlastite žrtve u Jasenovcu

Crna Gora se u početku protivila rezoluciji, ali ju je odlučila podržati nakon što su dva njihova amandmana ukomponirana u tekst rezolucije. Jedan je trebao izbaciti svaku sumnju u mogućnost interpretiranja Rezolucije, kao nekog nametanja kolektivne krivnje
Komentara 7
Dovoljno je napisati "Puhovski " i sve je jasno !

Kako su mediji mic po mic vratili Puhovskog "u život", nakon što ga je divlji Milojko zgazio ka žohara i razotkrio kao cinkera u Hrvatskom oroljeću. Mediji su neumorni apologeti antihrvatstva!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Koje bi to bile crnogorske žrtve u Jasenovcu? Misli li dotični možda na bradonje s Lijevča?