Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 2
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
CIJENE PALE ZA 85 POSTO
Povratak na članak

Kako je BiH postala hit u proizvodnji smilja pa doživjela potpuni krah

Cijene smilja po kilogramu su se kretale oko 20 kuna, no prava zarada ležala je u ulju smilja gdje se po litri ulja moglo zaraditi i više od 20.000 kuna

Komentari 6

SP
Spezzi
12:28 23.08.2021.

Hrpa laži, a posebno zbog tzv. ministra amatera koji svoju priču jučer prvda nekakvim propustima u proizvodnji. lik se ušlepao u opću histeriju za smiljem pa ju promovirao na svakom koraku za kilu janjetine, a kad je tržište palo priča bajke da nije valjalo ovo i ono. 99% proizvođača je proizvodilo čisto eko ulje, ali je potražnja daleko precijenjena, što je ovaj diltetant od ministra morao znati, a propovijedao je drugačiju priču svima ko mu je dao pivu i ćevape gratis.

VL
Avatar IVANIVANIVAN
IVANIVANIVAN
12:25 23.08.2021.

lIk priča guposti a novinar gluposti prenosi. ..nema veze za pesticidima i prevarom..Ovo je ispala slična priča kao sa tulipanima .Proizvelo se više robe nego što tržište guta !..( inače veći do te robe ide za difuzore a ne zaza samu kozmetiku )

VL
Avatar BlackCalder
BlackCalder
13:25 23.08.2021.

Baš je vjerovat ministru poljoprivrede BiH .... tamo je poplava "mozaka" u politici....

VL
Avatar GeniKameni
GeniKameni
14:23 23.08.2021.

Cijela prica "ne pije vodu"! >>Kada bi nekim proizvođačima na biljke došle štetočine i bolesti, prskali bi ih farbom zelene boje s ciljem da ih prodaju, što je kroz proces asimilacije dovodilo do toga da je ulje katastrofalnog sastava. Čak je bilo primjera i da se takvo ulje, koje je prodavano na inostranom tržištu, nerijetko miješalo s jestivim uljem, tako da je došlo do situacije da su međunarodni farmaceutski i kozmetički stručnjaci zaključili da kupovina ulja iz BiH nije pouzdana i da je treba izbjegavati. To je glavni razlog kraha.<< Tko normalan moze povjerovati da ce kupac koji placa 3000 eura za litru tog ulja, kupovati to ulje "na povjerenje"?! Onaj tko se odluci na kupnju takvog proizvoda u vecim kolicinama ne samo sto ce ga poslati u svoj laboratorij na detaljnu analizu prije nego ga plati, nego ce poslati i svoj tim strucnjaka da izvrse inspekciju proizvodnih pogona proizvodjaca... od inspekcije zemljista na kojem se to smilje sadi, nacina uzgoja pa do inspekcije destilerija i samog nacina pakovanja i transporta. Nisu europski sajmovi etericnih ulja neki vasari na kojima se prodaju lubenice i paprike. Smilje su uzgaja u mnogim zemljama svijeta, a cijenu odredjuje ponuda i potraznja. Smilje se uzgaja naprimjer i na Madagaskaru cija povrsina je preko 10 puta veca od cijele BiH! Da ga uzgajaju u saksijama proizveli bi vise od cijele Hercegovine!

VL
TR
tratincica68
13:05 23.08.2021.

Sad ce plenki uskocit i poklonit 3.5 milijuna kuna da to ne propadne.sve za bracu hrvate a banovina moze cekati.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.