Britanski znanstvenici: Ili nove mjere, ili nas u siječnju očekuje velik val zaraženih omikronom
Istodobno dr. Davies i njegovi kolege vjeruju da će velika zainteresiranost stanovništva za booster dozu cjepiva vjerojatno ublažiti utjecaj širenja omikrona
Komentari 8
Čudno tek se pojavio soj par desetina oboljelih a ono znaju da booster štiti 75% . A koliko dugo. Vjerojatno mjesec dana do pojave cjepiva protiv omnikrona koji stiže u ožujku.
Predlažem objavljivanje prošlogodišnjih studija, svih najcrnjih prognoza i alarma, predlažem pogledati izjave medijski rado prenošenih znanstvenika od početka pandemije i onda neka svatko sam donese zaključke.
Jednima fešte nisu prestajale pa bilo zatvaranje ili ne bilo.
Ne, ne, novi val neće biti uzrokovan nikakvim omikronom, već s time što vam je cjepivo smeće.
Omikron u Americi zasad prema početnim saznanjima zahvaća uglavnom cijepljene. Od 43 slučaja - 34 je potpuno cijepljeno od čega čak 14 s boosterom. Znači, bez obzira na zasad mali uzorak, velika je šansa da su potpuno promašili prognozu i da će cijepljenjem još pogodovati širenju virusa.
Omikron je u Britaniji već u eksponencijalnom rastu, a širi se duplo brže od delte. Budući da EU priprema primjenu austrijskog modela, bilo bi dobro da o tome razmisli i vlada UK te da se tako usklađene mjere uvedu na što širem teritoriju.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ma nova doza sve rješava, imat će procijepljenost 300% uskoro 😂😂