'Evo, danas je 15. u mjesecu, a meni u novčaniku samo još 200 kuna'
Evo, danas je 15. u mjesecu, a meni u novčaniku samo još 200 kuna od “socijalke”. Ne znam što bih prije s tim novcem, ali znam da jesti moramo. Kao i svaki mjesec, taj ću novac morati razvući na obroke...
Komentari 47
zidar koji si ne može naći posao?! zidar da kod nas nema posla?! hm, dal on zna raditi zidarski posao, to je pitanje. ja ne znam niti jednu osobu koja se imalo kuži u zidanje, da ne radi, prijavljen ili na crno svejedno. dal zna pločice lijepiti? ima posla kolko hoćeš. malo puno previše patetike za jedan ponedjeljak. kad to nije bilo sirotinje? u titovoj jugoslaviji? u ndh? u kraljeviniji jugoslaviji? u austrougarskoj? zašto mislite da je samo danas kod nas puno sirotinje? i zašto uopće postoji socijala? zašto bi radni čovjek uopće izdvajao za druge?
kakove bljuvotine od lazi zidar nema osla pa uvijek traze ljude za pomoc nemora ni zanat imati ali volju za raditi ne ko postar bivsi iz trojstva moli pomoc dobije na poklon pec 2000 kuna a nece ni travu pokositi takovima netreba nista dati neka krepaju
a ja zelim put na mjesec
I naj bogatije zemlje na svijetu imaju svoju sirotinju. Njima grad treba urediti kuću zbog djece a ovaj zidar lako może svagdje nsći posao. Ima još takvih slučajeva ali za vrijeme jugoslavije ih je bilo daleko više. Gradonačelnik Osijeka nije iz hdz,a
moj mater ima 70 godina pa radi..ja imam dva posla i ?sta bih trebao plakat i po novinama?primite se posla a ne zicanja!!!
Osobe koje gotovo nemaju za preživjeti ne razmišljaju o kompjuterima i modernoj odjeći. Svi mi imamo želja ali mnoge si ne možemo uvijek priuštiti. Osobe iz prvog primjera su u nezavidnom položaju,pogotovo majka koja je bolesna i zbog toga ne može naći posao. Ima pravo na naknadu koja je zbog bolesti onda i nešto veća,Vjerojatno prima dječji doplatak koji nije zanemariv. Struju pokriva država do 200 kn mjesečno.Imaju povremeno pravo za jednokratnu pomoć u ogrijevu. U Zagrebu npr. još bi imali plaćanje troškova Holdinga,pričuve i plina do 450 kn mjesečno. Takođe bi imali pravo na besplatnu hranu u pučkoj kuhinji. Naravno sve to nije moguće ostvariti uvijek u manjim sredinama. A osim toga suprug -zidar koji ne radi. Drugi su o tome već dosta napisali u komentarima. Kada se sve zbroji-oni su u nezavidnom položaju ali primaju razne naknade( i imaju određena prava) koja su gotovo jednaka ili možda i veća nego kod ljudi koji rade za nekakvu minimalnu plaću i još su bez dodatnih prava jer su zaposleni.
zidar koji ne moze zamjeniti puknutu gredu,pa zar itko vise nasjeda na ove antihrvatske spodobe...
Pun mi je k....ovih kukanja
Gdje su sada mobitel20,kruti,pa i naša precjednica i njen kopljonoša anemični pa da se isprse sa recimo par tisuća kuna, a i naši "heroji" ala Glogoški koji primaju po 25000 kuna bez dana na prvoj crti bojišnice bi mogli kapnuti nešto .
Svasta bi nesto rekao, ali imam zute kartone. Osim toga, vojno drustvo nije demokracija.
hvala hdz!
Ovakvih je more.najgore je obijasniti dijeci zasto nemaju dostojanstven bozic i zivot uopce!!To bi trebali obijasnjavati hdzsdphsliitd i ostali balko torovi na celu sa prisidnicom!!Sram vas bilo,gradjani nemaju jesti a vi glumite status toboze sredjene i uredne drzave iz koje bijeze i pacovi!!SRAM vas bilo,PLJUC balkan......gadite mi se SVI....
U povjesti lipe naše nikad bilo toliko gladnih i siromašnih. Ali imamo demokraciju i stranke!
Zaposli se u Holdingu.hehehehe.
90% Hrvata je glasovalo za Neovisnu Hrvatsku i nema se nitko kaj zaliti. Nije ovo vise suga gdje su cistacice vikendice gradile. Sada se zna tko je bijednik a tko gazda.
Sto se zale, birali su pa imaju!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
a suprug joj Stjepan Ručević (40), po struci zidar, nikako ne može pronaći posao....pa i nije baš tako,zidari su itekako traženi osobito na moru