Vrijeme danas bit će pretežno sunčano, osobito na Jadranu. U unutrašnjosti se povremeno očekuje umjerena, u središnjim i istočnim predjelima ujutro i povećana naoblaka uz mjestimičnu kišu ili poneki pljusak s grmljavinom, moguće izraženiji. Vjetar će biti slab do umjeren sjeverozapadni i sjeverni, uz nestabilnosti prolazno jak. Na Jadranu umjerena, podno Velebita i jaka bura, sredinom dana i poslijepodne sjeverozapadni i zapadni vjetar. Najviša dnevna temperatura zraka bit će većinom od 28 do 33 °C, navodi u vremenskoj prognozi Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ).
Zbog grmljavinskog nevremena žuto upozorenje izdano je za danas za osječku regiju: "Budite na oprezu zbog mogućih jačih grmljavinskih nevremena. Posebno pripazite u izloženim područjima kao što su planine, šume i livade odnosno otvoreni tereni. Mogući su prekidi u aktivnostima na otvorenom", ističe DHMZ. Osim toga, upozorenje zbog vjetra na snazi je za Kvarner i Kvarnerić, Velebitski kanal te sjevernu i srednju Dalmaciju.
U srijedu se očekuje naoblačenje, u unutrašnjosti s kišom i pljuskovima s grmljavinom, lokalno izraženijim, osobito na istoku. Krajem dana pljuskova može biti i na sjevernom te dijelu srednjeg Jadrana. U četvrtak će biti promjenjivo i dalje nestabilno. Lokalno kiša te su vjerojatni i izraženiji pljuskovi. U petak sunčanije, no još uvijek ne i posvuda suho. Ponekog pljuska može biti u noći na jugu zemlje, a poslijepodne u kopnenim predjelima. U srijedu će zapuhati umjeren sjeverni i sjeveroistočni vjetar, a zatim vjetar većinom slab.
Na Jadranu u srijedu slab do umjeren jugozapadnjak, na sjevernom dijelu i bura koja će navečer jačati. Zatim će bura lokalno biti jaka, osobito podno Velebita, dok će poslijepodne prolazno biti sjeverozapadnjaka, uz obalu i jugozapadnjaka. Jutarnja temperatura bit će u padu. Dnevna na kopnu bez veće promjene, dok će na Jadranu biti u blagom padu, prognozira DHMZ.
RTL-ova meteorologinja Damjana Ćurkov Majaroš ističe kako će danas u Slavoniji, Baranji i Srijemu biti umjerene naoblake te je uz jači razvoj oblaka moguć poneki pljusak. Istaknula je i kako u srijedu te u noći na četvrtak stiže promjena. Postupno stabilnije i sunčanije bit će u petak, a potom za vikend pretežno sunčano. "Na Jadranu u srijedu porast naoblake, osobito na sjevernom dijelu gdje će krajem dana biti pljuskova s grmljavinom, a zatim ih u četvrtak može biti i ponegdje u Dalmaciji. U petak je još poneki pljusak moguć na krajnjem jugu, a zatim će biti većinom sunčano i vedro, za vikend opet i vruće, ali barem će noći biti ugodnije uz 20-ak stupnjeva", poručuje Damjana Ćurkov Majaroš.
FOTO Najopasnije životinje na Jadranu i duž hrvatske obale: Susret s njima je noćna mora
Niste li i jučer najavili nevrijeme na zagrebačkom području, pa nije pala ni kap kiše?