Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 198
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Biskupi su se još 1968. godine dogovorili da se ne nazivaju 'preuzvišenima', ali...

Udarom na svećeničke titule mons. Uzinić upravo je udario na onaj dio religijskog sustava koji se kroz vrijeme posve izvitoperio i suvremenim se okolnostima pokazuje kao nepotreban

Komentari 9

Avatar Navajo
Navajo
13:54 02.12.2022.

Ovo su gluposti nad glupostima! Onda recite Predsjedniku ili Premijeru: “Ej ti …tamo ili s rijecju “Gospodine”. Ne govori li se veleposlanicima: “ Vasa Ekselencijo”. It’s…. Sve se malo prdtjeruje! Kada je nesto sluzbeno , a kada nije! Tako see treba I titulrati.

VL
DL
Dvanaest__legija
19:49 01.12.2022.

Gledamo film: "Spašavanje vojnika Uzinića"!

VL
SA
sasha68
12:17 02.12.2022.

ovaj mi biskup ne ulijeva nadu vjeru ni povjerenje, a to mu je kakti posao..

VL
IZ
Izilajf
12:07 03.12.2022.

Plodovi njegova "rada" su vidljivi. Najviše ga hvale oni kojima je katolička crkva trn u oku. Dovoljno.

VL
MK
MKinkognito60
09:21 02.12.2022.

Zanimljivo titiliranje po položaju, je nakardno za katoličku crkvu ponavljam katoličku crkvu. Neću spominjati druge vjerske zajednice. Znam bikup nije titula nego položaj ali preuzvišeni podrazumjeva nmanje biskup i preuzvišeni smeta. Nekad je društvo imalo pravilo kako se netko oslovljava u obitelji i društvu u vrijeme takvih oslovljavanja bilo je viša cijena morala. E onda su došli drugovi pa su gopoda ostali samo svećenici i čistačice, to je upravo donjelo "moderno" Uzinićevo društvo. Dolaskom drugova i drugarica svi su kao postali jedanaki i sve je bilo naše (kako za koga) ali postojalo je i pravilo svatko prema mogućnostima i svakom po potrebama pritom su mogućnosti i potrebe određivali jednakiji drugovi koji su imali veće potrebe a mogućnosti drugih prilagodili svojim potrebama. Utakovom društvu nije bilo kontrolnog mehanizma. Nekad su naši baš stari znali kako je bilo puno više posnih dana u godini ali bilo jr puno više i zapovjedanih blagdana, naime feudalci su izmišljali post kako bi uzeli više od kmeta ali crkva je uvela zapovjedani blagdan poslije posta jer bi geudalac morao dati kmetu da se počasti za takav blagdan ujedno se kmet mogao odmoriti i koliko toliko opraviti je se nije smjelo raditi. Drugovi su ukinuli zapovjedane blagdane i uveli praznike, uzeli više od desetine (puno više od pola) i nisu dali ništa za praznike. Dakle zašto smeta oslovljavanje unutar zajednice.

VL
RO
romobil
21:08 01.12.2022.

Besposlen pop i jariće krsti....

VL
DU
Deleted user
15:02 01.12.2022.

Showbiz nadbiskup od showbiz pape. Uskoro će vjenčavati lgbt i krstiti pse. Krist im je samo figurica na katedri, a koja se može prigodno skloniti u ladicu, tako da svojim postojanjem ne vrijeđa došljake ili antiteiste/sotonjare. Sjajna je ta nova Katolička showbiz Crkva. Još samo da shvatimo u koga se pomodarski danas vjeruje...

VL
M3
Miške 3
05:42 02.12.2022.

Mon si nor

VL
SL
slavenZadravec
19:58 01.12.2022.

Valjda će odustati i od pretenciozno-bahatog "velečasni".

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.