'Već se vode razgovori oko naftnih polja u Siriji, kao izvor novca za otkup Ine'
"Mi smo 800 milijuna dolara godišnje neto dobivali od Ine do 2011. godine, a onda to više nismo imali"
Komentari 21
Bivsi ministar nije simpatican niti posten,ali je u slucaju Sirije100%u pravu
Još da kaže otvoreno da je u to vrijeme upravo na inzistiranje njegove prve kolegice Pusić, Hrvatska uvela sankcije Sirije i izgubila sva prava na polja i novac u Siriji... I sada umjesto da Plenković ide u Moskvu pokušati spasiti što se spasiti da, ovaj ode u Kijev!!!
Utjecali sm mi i te kako na rat u Siriji slanjem nekoliko tona oružja islamističkim militantima koji sad žare i pale po Europi. Assad nema nikakvu obavezu vratiti nam ta polja, a Plenkoviću bi bilo bolje da je išao u Damask, umjesto u Kijev. Politiička šteta bi bila manja, a potencijalna ekonomska korist golema, dok zaista ne znam kakvu mi to ekonomsku suradnju možemo ostvariti s Ukrajinom.
Još jedan veliki stručnjak nakon što je prestao biti ministar. Tko mu branio da stručnost dokaže u svom mandatu!?!?
U pravu je Bulj. Ali, ako se pohvata i osudi niz ( zapravo gomila) političara - svjesnih ili nesvjesnih veleizdajnika koji su doslovno upropastili ovu državu za sljedećih 50 g. ( rat nas je unazadio 25, a loši političari za dodatnih 25) postojeći kapaciteti zatvora neće biti ni blizu dostatni. Osim toga, dok se ne pohapse državni odvjetnici i suci koji su to gledali kao da se sve događa na Antilima ili još dalje, nema napretka. Živjeli!
Za sada ništa od tih polja. ISIL ih je ponovo zauzeo ofanzivom na Palmiru. Polja su sjeverozapadno od Palmire i zauzeta su.
Toliko se ljutim, da mi komentari ne prolaze jer koristim nedopuštene riječi, a pojma nemam na koje se misli! Dakle, nije pametno prodati polja u Siriju, zato jer ih MOL od zamrzavanje rada pokušva otkupiti od INE - ako valjajuu MOL-u, vrijede i Hrvatskoj. Čemu INA-u kupovati natrag? INA-u treba pustiti da posluje rentabilno, s stručnim direktorima i stručnim pametnim odlukama, a ne s pomoći političkih marioneta. Građani će otvorenim tržištem imati jeftinije gorivo. Jer ionako u cijeni litre više ide državi, nego naftašu. Ne zadužujte moju djecu i unučad, molim.
Ako ima imalo šanse da INA vrati sirijska polja onda to znaju i MOL-ovci. Neće biti mala cijena za devastiranu INA-u.
Ako poslije svega ovog pjuvanja po Poutinu, Rusiji, Asadu i naoruzavanju terorista u Siriji, Asad i Rusi dozvole da ikad nogom kroci u Siriju neki hrvat na neko naftno polje onda Sirijci stvarno nisu normalni .
Ali s obzirom da smo mi političkom odlukom, zbog sankcija EU prema Asadu, to napravili i izašli iz Sirije - kompenzacije nećemo dobiti", smatra Čačić. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Je , a tu "političku odluku" donesla je sama becna pusić-sproš nadajuići se potporiori EU i USA u njenom već tada planu za mjesto glavnog tajnika UN!! I ta njena isprazna nada nas je koštala 23 milijarde USA$. I svi šute li šute od bajića do cvitana!!!
Bilo bi sjajno,kada bi se Čačić već jednom ostavio toga,da nam dijeli pamet.
Hrvatska je jako skupo platila svoj ulazak u EU. Najzalosnije je to sto politicari ne znaju niti kako iskoristiti neke pogodnosti koje im clanstvo u EU garantira, a niti kako kompenzirati stetu koje im to clanstvo u odredjenim situacijama cini.
trebaju malo ubrzati povratak Ine pod državne skute, jadni uhljebi od gubitka izbora čekaju na izmišljena dobro plaćena radna mjesta za koja je Ina oduvijek bila zadužena
Bilo bi dobro saznati koliko se drug čačić omastio na INI i koliko je zbog INE iskonstruirana besramna presuda drugu čačiću u Mađarskoj.
Hrvatska ima počasnoga konzula AR Sirije u Zagrebu, kojemu nisu oduzeti akreditivi unatoč sankcijama. Vjeruiem da je več uključen u ovaj posao i za poželjeti je da uspije. Taj gospodin je državljanin i RH.
---
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kad će se pokrenuti sudski postupak za utvrđivanje odgovornosti za gubitak naftnih polja u vrijednosti više milijardi dolara te prodaju oružja islamistima?