Budimo iskreni, skoro nitko od upućenih nije ovo očekivao, da će građani u svega nekoliko dana upisati milijardu eura u "narodne" obveznice. Naprotiv, posegli su i dublje u svoje džepove i uplatili 1,34 milijarde eura. I tako su postigli rekord, jer ove ekspresne uplate predstavljaju najveću investiciju fizičkih osoba u jedan vrijednosni državni papir. Te su obveznice, kolokvijalno nazvane narodne, što je nekima zasmetalo, jer riječ je o državnim obveznicama, no onaj tko ih je izdao, dakle Vlada RH, upotrijebila je taj narodni dodatak jer prednost ovoga puta nije dana investicijskim fondovima, bankama, osiguravajućim kućama i drugim institucionalnim ulagačima, već se ciljano išlo na građane.
Dati novce Senfu ili Puljku i njihovoj ekipi? Ti podižu cijene na tjednoj razini. Hvala lijepa. Naravno da će poneki iz HDZ malo čapnuti, makar ostao bez položaja i dobio optužnicu, ali vlada i gospodin Plenković znaju svoj posao i ti su novci sigurni.