Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 192
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Zadnje dvije pozajmice SMS-u išle za vraćanje prijašnjih kredita
Povratak na članak

Afera Podravka: Šestak je odobrio dva od pet kredita SMS-u

Splitskoj tvrtki išlo je pet transakcija tijekom 2008. i 2009. u iznosu od 275 milijuna kuna. Pozajmice su osigurane zadužnicom, a SMS je trebao plaćati kamate od 5,5 posto mjesečno.

Komentari 14

CA
Capolo
20:44 25.09.2009.

Svi pričaju demagogiju, a Podravka posluje jako dobro i radnici primaju plaće na vrijeme.

VL
PO
podravka10
08:35 26.09.2009.

Podravka i radnici Radnika u Podravki ima daleko manje nego ranije (toliko o učuvanju radnih mjesta). Sve aktivnosti raspoređene su na preostale, koji rade pojačano i to već duže vrijeme. Manjak radnika pokrivan je iz kojekakvih agencija, koje im nisu davale nikakva prava, a za jako malu plaću (bilo bi zanimljivo znati tko je vlasnik tih agencija). Prekovrenemi sati se ne plaćaju (naredba Uprave), ali se slobodno može raditi do 6 ili 7 sati popodne. A Sindikati - šute .... što dobivamo za članarinu u sindikatima?

VL
BL
blackstena
10:06 26.09.2009.

dobro kazes miso...ali i sam-a-znas da su i sindikati takodjer pod vladinim utjecajem...znaci da bi ispalo-mlacenje prazne slame-uzasno je to kad te ljudi koji su se igrali u pjesku sa kanticama ili jos nisu bila na svijetu kad se ta Podravka stvarala sada je unistavaju sa svih strana...e da se gospodin Z.M.vrati sto prije...bilo je to ipak puno puno drugacije...ali jedno su zelje a drugo realnost

VL
BL
blackstena
09:03 26.09.2009.

hhmmm...da,da...pomalo ce i kumovina isplivati na vidjelo...Polancec-Sestak-Perlog ima tu posla ljudi za sve vrste krim policije i ostalih nadleznih institucija...opet se ponavlj po ko zna koji put ona stara dobra\"bez kuma ili strica ti si nitko i nista\"...poslovi su se davali preko kumskih veza a ne po sposobnosti ili isplativosti...penzionerima Podravke-ljudi koji su stvorili Podravku-ukinuli su godisnju proslavu i godisnje nagrade za njihov minuli rad a \"gospoda menadjeri\"su omastili brk i bas ih briga sto novine pisu o njima...oni i dalje kulturno trose tudji novac,Vlada suti ,svi nesto ko da istrazuju a usput pune svoje djepove OPET na racun radnika i onih koji su se borili za tu Podravku...pa niti jedan obican radnik nije u upravi Podravke...sve neki veliki borci uz casicu i besplatni rucak kojega ce OPET platiti ionako vec malaksali radnik...jos malo pa ce kumovi kupiti i \"PIVNICU\" a i PRC(Podravkin rekreacionalni centar)...a ima jos toga jako puno...pozdrav dobrom jelu\"Kumovina\"...Sacuvaj nas Boze ovakvih domoljuba iliti rodoljuba...

VL
52
52x700
20:23 25.09.2009.

pa zar mesić sam nije izjavio da je mladinić došao kod njega pitati još jedan zajam i sam mesić ga je usmjerio prema podravci i sad se kao odjednom čudimo. slušajte mladinić i marinac su financirali mesićevu kampanju za predsjednika i morali su se nekako isplatiti

VL
BO
boeing
20:32 25.09.2009.

Idem i ja volontirati na Goli otok...

VL
BO
boeing
20:35 25.09.2009.

Hej Zdravko, kako kum? Rumenog mu lica...

VL
JA
Jablan
22:50 25.09.2009.

Capolo, sredi malo razum, zasto u Njemackoj u najobicnijoj turskoj prcvarnici Vegeta stoji skoro duplo manje nego je najniza cijena u Lijepoj nasoj? zbog toga place redovito, ha, ha !!!!!!!!!!!

VL
OB
-obrisani-
16:47 26.09.2009.

Ovo su sve Mesićevi kompići. Marinac, Maldinić i kompanija. Uostalom, on je i sam priznao da je muljao nešto oko tih kredita.

VL
BR
brako
20:09 25.09.2009.

Ovih dana je dan volontera: Prijavljujem se za radove na obnovi Golog otoka. amo je jedini izlaz iz krize za ovu jadnu zemlju. Drugog nema.

VL
SW
swicarac
21:58 25.09.2009.

POZIV NA PLJACKU Bake,djeda,oca,majke,brace i sestara .susjeda,skolskih kolega i svih poznatih i nepoznatih. BOLESNI UMOVI POSLOVODNOG ODBORA PODRAVKE

VL
OB
-obrisani-
23:33 25.09.2009.

Koliko se ja sjećam podravka 2006.g. baš i nije dobro poslovala pa kolika god se hajka dizala rezultati se moraju priznati, a da ne spominjem radna mjesta radnika u ovo vrijeme

VL
MB
mbili
07:24 26.09.2009.

Znači Marinac, Šestak i Pavlović u prdekanu, a Rumenige malo kasnije. Nek paze da ih danas iz Press-a pred svima ne pokupe, to bi bilo baš fora, ahahahahahah

VL
MI
miso
09:20 26.09.2009.

Zašto radnici ne zatraže svoje i ne preuzmu upravu? Najbolje su poslovali i stvarali Podravku kad su sami upravljali.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.