Sjajni Dodig i Melo pobijedili braću Bryan i osvojili Roland Garros!

1/5
06.06.2015.
u 20:20

Dodig je postao drugi hrvatski tenisač s Grand Slam naslovom u parovima.

Ivan Dodig i Marcelo melo osvojili su Roland Garros! U finalu parova pobijedili su braću Bryan, Mikea i Boba, sa 6:7, 7:6, 7:5 i tako ostvarili fenomenalan uspjeh! Bio je to sjajni finale u kojemu su gledatelji mogli uživati, a meč je trajao dva sata i 15 minuta.

U prvom setu nije bilo breakova, a hrvatsko-brazilski par imao je najbolju priliku jer je kod 2:2 ima tri prilike za break, ali niti jednu nije iskoristio. Odluka je zato pala u 13. igri u kojoj su Amerikanci bili uspješniji. A bolje su otvorili i drugi set i poveli sa 4:2, ali tada se Dodig i Melo vraćaju u igru te ovoga puta oni slave u tie-breaku.

Uslijedio je vrlo napeti treći set u kojemu su oba para imale svoje prilike, ali kod rezultata 5:5 Dodig i Melo drugi puta su u meču iskoristili priliku za break (imali su ih osam) i susret su uspješno priveli kraju.

Veliko slavlje uslijedilo je po završetku susreta jer osim što su pobijedili najveći par u povijesti, osvojili su svoj prvi Grand Slam naslov. Dosad su samo jednom igrali u samoj završnici ovako velikog turnira, ali upravo su ih braća Bryan zaustavila u finalu Wimbledona 2013. godine. Dodig je tako postao drugi hrvatski tenisač s Grand Slam naslovom u parovima. Dosad je to pošlo za rukom samo Nikoli Piliću (u paru s Pierreom Barthesom) i to na US Openu davne 1970. godine. U ženskoj konkurenciji to je uspjelo samo Mirjani Lučić (u paru s Martinom Hingis) 1998. na Australian Openu. Gotovo je nevjerojatno, ali Hrvatska televizija neće prenositi taj meč. Ljubiteljima tenisa u Hrvatskoj ostaje da potraže Eurosport.

Dodajmo da je Goran Ivanišević dva puta igrao finale parova na ovom turniru, ali oba puta je bio neuspješan.

>>Dodig u Parizu može nadmašiti Ivaniševića: Srušit ćemo i braću Bryan

Tijek meča

Dodig/Melo - Bryan/Bryan 6:7 (5), 7:6 (5), 7:5!

3. set

7:5 - Fenomenalan uspjeh! Ivan Dodig i Marcelo Melo osvojili su Roland Garros!

6:5 - Dodig i Melo napravili su break, vode 6:5 i serviraju za meč

4:5 - Amerikanci vode 5:4, ali su opasno živjeli. Dodig i Melo imali su break loptu, ali nisu je iskoristili

3:4 - Braća Bryan vode 4:3, na servisu su Dodig i Melo

2:2 - I treći set je neizvjestan, drže se čvrsto servisi

2. set

7:6 - Dodig i Melo odigrali su odlično u 13. igri i dobili ju sa 7:5 te izjednačili u setovima!

6:6 - Baš kao i u prvom setu, igrat će se tie-break.

5:5 - Rezultat je 5:5, hrvatsko brazilski par imao je 15:30, ali ipak nije uspio napraviti break i dobiti drugi set

4:4 - Povratak Dodiga i Mela u igru, oduzeli su servis i izjednačili na 4:4

3:4 - Amerikanci drže prednost, vode 4:3 i imaju servis

2:3 - Braća Bryan iskoristila su svoju prvu priliku za break u meču i imaju veliku prednost u drugom setu

1:1 - Počeo je drugi set, oba para drže svoje servise

1. set

6:7 - Braća Byan osvojila su prvi set. U Tie breaku do ključnog breaka su došla na Dodigov servis pri vodstvu 5:4

6:6 - Melo je dobio svoj servis i gledat ćemo tie-break

5:6 - Igra se odličan tenis, a Dodig je zasad pokazao najviše. No, još nema oduzetih servisa i braća Bryan vode 6:5

4:5 - Parovi i dalje drže svoje servise, a braća Bryan vode 5:4

3:3 Dodig i Melo imali su tri break prilike, ali nisu uspjeli oduzeti servis braći Bryan, a onda su lako dobili svoj servis

2:2 - Oba para zasad drže svoje servise i rezultat je 2:2!