Čilić i Draganja slavili u paru, Hrvatska vodi 2:1 protiv Nizozemske!

Čilić i Draganja
13.09.2014.
u 16:27

Hrvatska teniska reprezentacija vodi 2:1 protiv Nizozemske nakon drugog dana doigravanja za ulazak u Svjetsku skupinu Davisova kupa! Sjajan meč odigrala su dva Marina, Čilić i Draganja, i pobijedili u igri parova. U četiri seta bili su bolji od nizozemskog para Rojer/Haase, bilo je 6:2, 3:6, 6:3, 6:4.

Bio je to prvi meč Marina Čilića nakon osvajanja US Opena, a ponovno je izgledao odlično. Doduše, vidjelo se da ima umora kod njega, ali odigrao je srčano te zajedno s Draganjom zasluženo slavio.

Prvi set bio je gotov za 34 minute, a naši igrači čak su dvaput oduzimali servis protivniku. U drugom setu probudili su se i Nizozemci, a jedan break bio im je dovoljan da izjednače rezultat.

U trećem setu kod vodstva 3:2 Čilić i Draganja uzeli su servis nizozemskom paru i vodstvo održali do kraja, da bi u posljednju dionicu meča krenuli sjajno - s 3:0 uz dva breaka. Jedan smo odmah vratili, ali smo ipak izdržali do kraja.

Sutra nas ponovno očekuju dva pojedinačna meča, a samo jedan bod potreban nam je za pobjedu. Nadamo se da će ga osvojiti Čilić već u prvom meču.

>>Haase porazio Ćorića, Nizozemska izjednačila

>>Hrvatska osvojila prvi bod, sjajni Delić pobijedio Sijslinga

Tijek susreta: Čilić/Draganja - Rojer/Haase 6:2, 3:6, 6:3, 6:4

4.set

>>6:4 Gotovo je!!! Hrvatska je dobila i četvrti set, a samim time i meč. Ukupno protiv Nizozemske vodimo 2:1

>>5:3 Uspješno smo dobili još jedan svoj servis i na korak smo do osvajanja meča!

>>4:2 Obje reprezentacije dobile su svoje servise, naši uz malo više muke i rezultat je 4:2

>>3:1 Nismo uspjeli potvrditi dvostruki break, Nizozemci su smanjili rezultat

>>3:0 Hrvatski igrači su se razigrali i ponovno oduzeli servis protivnicima

>>2:0 Odlično su naši otvorili četvrti set i napravili break te vode 2:0

3.set

>>6:3 Samo jedan poen dao je Čilić na svoj servis domaćinima i Hrvatska ima 2:1 u setovima!

>>5:3 Dobili su Nizozemci svoj servis, a sad Čilić servira za set

>>5:2 Uz malo muke naši igrači zadržali su svoj servis i potvrdili break

>>4:2 Hrvatski tenisači spasili su 15:40 na Čilićev servis, a onda napravili break i vode 4:2

>>2:2 Još nema breaka u trećem setu, serveri su sigurni

>>1:1 I Hrvatska i Nizozemska dobro su otvorile treći set i dobile svoje servise

2.set

>>3:6 Bez većih problema Rojer je dobio svoj servis, a Nizozemci set i sad je 1:1

>>3:5 I dalje je break prednosti za Nizozemce koji će servirati za set

>>2:4 Čvrsto drže Hasse i Rojer servis u drugom setu i poveli su 4:1, a onda smo smanjili nakon Rakitićeva servisa

>>1:3 Obje reprezentacije dobile su svoje servise, ali Nizozemci imaju break prednosti

>>0:2 Nismo dobro krenuli u drugi set, Nizozemci su napravili break i imaju 2:0

1. set

>>6:2 Hrvatska je spasila čak četiri break lopte te na kraju dobila gem i set!!!

>>5:2 Novi break Hrvatske, sad smo u komfornoj situaciji i servirat ćemo za prvi set

>>4:2 Obje reprezentacije dobile su svoj servis, Hrvatska i dalje u prednosti

>>3:1 Uz malo muke i Draganja je dobio svoj servis i Hrvatska je potvrdila break

>>2:1 Hrvatski par već na početku napravio je break i vodi 2:1. Na servisu je sad Draganja