Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 144
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Autobiografija
Povratak na članak

Zlatan: Moj tata imao je 'cugu', rat i YU-glazbu

Jedan od trenutačno najboljih nogometaša Zlatan Ibrahimović, podrijetlom iz BiH, u autobiografiji je objavio i detalje iz svog života i djetinjstva. Opisao je i odnos s ocem Šefikom, rodom iz Bijeljine, koji je emigrirao u Švedsku.

Komentari 16

LE
lepiCane
21:02 26.02.2012.

Kak bi rekli- u srcu Bosna,u glavi fosna!

VL
Avatar Topgen
Topgen
20:40 26.02.2012.

Super igracina ali , napustio je on Bosnu ali Bosna njega nije. Vidio sam neke njegove fotke kad je bio dijete ; crn , kovrdjave kose , mislio sam da je on Rom.

VL
AG
Aguirre
22:04 26.02.2012.

Neka vrli autor članka objasni kako je to Ibrahimović podrijetlom iz BiH. Rođen je u SWE , roditelji mu iz HRV i BiH. Zar nije onda podrijetlom (i) iz Hrvatske?

VL
BA
balic
20:03 26.02.2012.

Bravo Zlatane.... Bas si me nasmijao ... Prvom prilikom si kupujem tvoju knjigu.... kao covjek ko dusa ,kao igrac koji je cjenjen svaka ti na mjestu.... Ako nas Zlatan u srijedu ne pomete nece niko...

VL
CU
cupus
21:31 26.02.2012.

Covjek je na vrlo shvatljiv nacin opisao razliku izmedju nas ,kulturnjaka, i Skandinavaca

VL
OB
-obrisani-
22:17 26.02.2012.

Posto zivim u Svedskoj znam da je Zlatan imao najveci problem da ga priznaju kao odlicnog igraca i da mu daju mjesto u reprezentaciji. Svedjani dugo nisu zeljeli da priznaju da je netko tko zivi u jednom od najlosijih predgradja Malmea bolji od njihovih zvijezda. To je bila teska borba za Zlatana. A i danas mnogi cekaju da Zlatan ostane bez forme pa da ga mogu kritizirati.

VL
OB
-obrisani-
22:26 26.02.2012.

Istina je da mnogi Bosanci psuju i da se lako zapale ali zato Bosanci i Hrvati imaju nesto sto Svedjani nikad nece imati a to je imaginacija, snalazljivost, otvorenost, jaka volja i izdrzljivost. Sve je to pomoglo Zlatanu da postane veliki igrac. A to mnogi Svedjani ne mogu da prihvate, jer za njih su stranci kriminalci i oni koji iskoriscavaju sistem. Zlatan je postao uzor mnogim mladim ljudima, pogotovu onima iz siromasnih porodica koji zive u svedskim sivim predgradjima. Koliko je prepreka Zlatan morao da preskoci i koliko teskoca da prebrodi to Zlatan zna najbolje. Danas je jedan od stubova Svedske reprezentacije pa mu ni zavidni Svedjani ne mogu nista.

VL
OB
-obrisani-
22:44 26.02.2012.

@lepiCane Bas me interesira kakav covjek bi ti postao da si kojom prilikom odrastao u predgradju u kojem je zivio Zlatan. U posljednjih 6 mjeseci tamo je bilo 8 ubojstava. Zlatan je uspio kao rijetko koji covjek iz tog dijela grada. Sve sto je napravio moze da zahvali sebi i svojoj porodici.

VL
OB
-obrisani-
22:47 26.02.2012.

A kad pricamo o kulturi skandinavaca, dobro bi bilo kad bi posjetili neki svedski grad petak ili subotu navece. Tu bi imali priliku da vidite kako se odrasli ljudi ponasaju kao zivotinje, kako povracaju na sred ulice i puzu po asfaltu jer su totalno pijani. Skandinavci nisu nista kulturniji od drugih ljudi. Cinjenica je da su hladni kao kamenje i bez ikakve imaginacije. Zato i konzumiraju alkohol u tolikim omjerima.

VL
AR
ArsenT
06:06 27.02.2012.

Baš s zanimljivi komentari... Naime, puno ljudi govori o Šveđanima kao o uzorima tolerancije, ovi komentari su mi novost. Inače sam u jednom drugom tekstu pročitao da je Ibro katolik, nadao sam se da ću ovdje pronaći tu informaciju. Pored ovakvog oca, možda i jest katolik...

VL
BA
balic
09:12 27.02.2012.

Barto---- Nemoj samo o nasoj kulturi.... Pricas kao da se kod nas ne opija ,povraca i puze po ulici... ajde ne budi naivan... Kod nas i kad su trezni frcaju pesnice ,psovke i nozevi.... a tek kad su alkoholizirani, svesve cega se dohvate...I susjedova ograda plati svoj danak samo da bi koga nalemali...

VL
OB
-obrisani-
09:30 27.02.2012.

Vazna razlika izmedju nas i Skandinavaca je da mi obicno kazemo covjeku u lice sto mislimo o njemu, dok Skandinavci sve drzi u sebi i cute godinama i boje se sukoba. A zavist im je gotovo ugradjena u genima. Oni tesko podnose da je netko uspio a pogotovo stranac. Zato se oni Zlatanu dive i zavide mu i mole boga da sto prije prestane igrati jer ih podsjeca na njihov vlastiti neuspijeh. Zato im je smrkne pred ocima kad covjek pomene Kostelice. Brat i sestra bolji od cijele skandinavije.

VL
BA
balic
10:34 27.02.2012.

hehe Barto.... Mi ne da smo zavidni strancu,mi zavidimo i nasem covjeku.... nemoj brale tako.... Svi smo mi isti ,nema oni su losi ,mi smo bolji... odh.ti to...

VL
OB
-obrisani-
11:59 27.02.2012.

Balic Ti uporedjujes jabuke i kruske. Nas narod se nikad nije ulagivao nikome, a ponajprije velikim silama, a to su Svedjani cinili u cijeloj svojoj povijesti. Zato kod njih i nema rata. Covek suti i trpi iako u njemu kuha. Zato ovdje nikad i nema strajka. Oni misle da su bogovi, a Slaveni glupi i zaostali. Pa kad netko uspije tko nije Svedjanin oni se pojedose od muke. Nasem narodu je krivo kad lopov uspije u zivotu, a jos mu se daju sve pocasti!

VL
NI
Nini istrijan
20:02 27.02.2012.

@Bartolino Da su se svedjani ulizivali drugima cijelu svoju povjest i nisu ratovali pokazuje da malo poznajes nasu i stranu povjest.Svedjani su vise ratovali od nas jer mi smo uglavnom gubili bitke i poslije bili mirni nekoliko stotina godina lizuci cizme Austrijancima i madjarima. Svrdjani su vodili protiv Rusije neprekidno rat 700god,protiv danaca 500god.Isto tako su vodili protestansku koaliciju u 30 godisnjem ratu i poharali cijeli Njemcku zajedno sa Minchenom i Pragom.I da im nije slucajno kralj ubijen bi danasnja Evropa bila malo drukcija. Zbog svega toga su se oni naucili i zadnjih 200 godina pokusavali da izbjegavaju ratove i budu neutralni.

VL
OB
-obrisani-
23:43 27.02.2012.

@nini Dok je Europa ratovala protiv Hitlera i nacista, Svedjani su njima pravili poslove i zaradjivali milione dolara. Kad je Europa bila razrusena Svedska je bila citava i sa stotinama kg zlata. Ulagivali su se Hitleru koliko su mogli pa poslije Amerikancima, sutra ce Kinezima. Pricaju o miru a jedan su od najvecih proizvodjaca oruzja. Uspijeli su gotovo cijelom svijetu da zamazu oci, osim onima koji ih poznaju u dusu. Takve kukavice rijetko na naci u svijetu.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.