Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Sport Rukomet

Završena Erste rukometna liga Dalmacije

U konkurenciji djevojčica Jerkovac iz Metkovića okrunio se s dvije titule, jedna je otišla u ruke Izviđača iz Ljubuškog, a u konkurenciji dječaka Dugopolje je osvojila dva prva mjesta, a jedno Korčula.
10. lipnja 2019. u 18:41 0 komentara 140 prikaza
Erste rukometna liga Dalmacije
Foto: Privatna arhiva
Pogledajte galeriju 1/33

Osam sati mini rukometa na splitskim Gripama za osam najboljih ekipa u šest kategorija Erste rukometne lige Dalmacije. Završena je druga sezona natjecanja koje je okupilo preko tri tisuće malih rukometaša u organizacija Akademije Balić&Metličić, a uz pokroviteljstvo Erste Banke.

Nakon četiri turnira (Šibenik, Zadar, Split, Dubrovnik) po osam najboljih se okupilo na Gripama i u velikoj neizvjesnosti odlučivalo o najboljima.

Nije nedostajalo ni zabave, splitske mažoretkinje oduševile su svojim nastupom, a u revijalnoj utakmici Ivano Balić i Pero Metličić, zaštitna lica Erste rukometne lige Dalmacije, izabrali su svoje timove u kojima je bio po jedan igrač iz svih ekipa sudionika finala, a Ivano i Pero stali su među vratnice.

Slavio se svaki gol, jedna lopta odsjela je na Metličićevoj glavi, a Balić je primio gol kroz noge.

U konkurenciji djevojčica Jerkovac iz Metkovića okrunio se s dvije titule, jedna je otišla u ruke Izviđača iz Ljubuškog, a u konkurenciji dječaka Dugopolje je osvojila dva prva mjesta, a jedno Korčula. Vrijedi napomenuti da su dječaci Korčule, popularni nazvani "Janjina dica", po trenerici Janji Lozici, jedina neporažena ekipa na svih pet turnira.

Usto, navijači iz Korčule proglašeni su za najbolju navijačku skupinu i svojim ponašanjem dali su poseban pečat Erste rukometnoj ligi Dalmacije.

Konačni poredak, djevojčice 2008: 1. Jerkovac, 2. Izviđač 1, 3. Split, 5. Hoteli Makarska, 5. Mini sunce, 6. Dugopolje, 7. Izviđač 2, 8. Grude. 2009: 1. Jerkovac, 2. Korčula, 3. Grude, 4. Dugopolje, 5. Jelsa Malizia, 6. Split, 7. Izviđač, 8. Čapljina. 2010: 1. Izviđač 1, 2. Grude, 3. Trogir 58, 4. Hoteli Makarska, 5. Jelsa Malizia, 6. Split, 7. Izviđač 2, 8. Dugopolje. 

Dječaci, 2008: 1. Dugopolje 1, 2. Izviđač 1, 3. Mini sunce, 4. Izviđač 2, 5. Balić&Metličić, 6. Zadar 1954, 7. Dugopolje 2, 8. Adriatic. 2009: 1. Dugopolje, 2. Izviđač 1, 3. Vodice, 4. Zadar 1954, 5. Čapljina, 6. Izviđač 2, 7. Balić&Metličić, 8. Adriatic. 2010: 1. Korčula, 2. Izviđač 1, 3. Mini sunce, 4. Dugopolje, 5. Čapljina, 6. Balić&Metličić, 7. Izviđač 2, 8. Jerkovac.

Najbolje petorke, djevojčice 2008: Ana Đolonga (Split), Nikolina Petrović (Izviđač), Marija Vegar (Izviđač), Vanessa Bebić (Jerkovac), Matea Marušić (Jerkovac), 2009: Iris Kozina (Jerkovac), Reina Bebić (Jerkovac), Magdalena Čevra (Dugopolje), Dorotea Šimić (Grude), Iris Pamuković (Korčula), 2010: Nina Vranješ (Grude), Karla Alpeza (Grude), Ivana Bebek (Izviđač), Katija Čuljak (Izviđač), Ana Stipčić (Trogir 58).

Dječaci 2008: Ivan Buzov (Dugopolje), Matej Barbarić (Dugopolje), Zvonimir Mišetić (Izviđač), Luka Macuka (Mini sunce), Mateo Mihaljević (Izviđač), 2009: Leon Mlinarević (Izviđač), Božo Radišić (Vodice), Luka Dugonjić (Dugopolje), Ivano Čulin (Dugopolje), Mate Pavlović (Izviđač), 2010: Toni Bonifačić (Korčula), Lucijan Ilišković (Korčula), Boško Mišulić (Mini sunce), Hrvoje Herceg (Izviđač), Lovro Jurjević (Korčula).

Od polja do polica u 24 sata
Domaći proizvodi koji u najkraćem roku dolaze na police dućana kako bi mi imali svježe voće i povrće
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.