Warriorsi slavili protiv Hezonjinog Orlanda, Curry prvi košarkaš s 300 trica u sezoni

Steph Curry
Reuters/PIXSELL
08.03.2016.
u 10:34

Stephen Curry je u sinoćnjoj pobjedi Golden Statea zabio 41 koš i postao prvi košarkaš NBA koji je zabio 300 trica u sezoni, a Warriorsi su postavili još jedan rekord stigavši do 45. pobjede zaredom na domaćem terenu.

Golden State Warriorsi su se oporavili do jučerašnjeg poraza od Los Angeles Lakersa i sinoć su sa 119:113 pobijedili Orlando Magic Marija Hezonje koji je u porazu svoje momčadi odigrao 14:37 minuta, ugrabio tri skoka, upisao jednu asistenciju i zabio četiri koša.

Stephen Curry je u sinoćnjoj pobjedi Golden Statea zabio 41 koš i postao prvi košarkaš NBA koji je zabio 300 trica u sezoni, a Warriorsi su postavili još jedan rekord stigavši do 45. pobjede zaredom na domaćem terenu. Curry je sinoć pogodio sedam trica iz 13 pokušaja i ugrabio 13 skokova. Sada ima 301 tricu i još 20 utakmica do kraja sezone. Golden State je nadmašio rekord Chicago Bullsa iz 1995./96. sa 44 uzastopne pobjede na domaćem terenu u regularnom dijelu sezone, ali još uvijek love rekord od 72 pobjede iz iste sezone. Klay Thompson je dodao 27 pogodaka za Warriorse (56-6). Aaron Gordon i Evan Fournier su zabili po 20 koševa svaki za Orlando.

Charlotte Hornets su sa 108:103 bili bolji od Minnesota Timberwolvesa, a Damjan Rudež je odigrao 7:09 minuta i zabio samo dva koša. Charlotte je predvodio Kemba Walker koji je zabio 34 koša, od čega 21 u trećoj četvrtini. Al Jefferson je u igru ušao s klupe i ubacio 20 koševa, Marvin Williams 15, a Nicolas Batum 11 za Charlotte koja je stigla do osme pobjede u deset utakmica. Najbolji strijelac Minnesote bio je Karl-Anthony Towns sa 28 postignutih pogodaka i 14 skokova, dok je Anthony Wiggins dodao 25.

Druga momčad NBA San Antonio Spurs sinoć su poraženi i to do Indiana Pacersa sa 91:99. Najbolji strijelac Pacersa bio je Monta Ellis sa 26 koševa, dok je Paul George ubacio 23, uključujući tricu 15,7 sekundi prije kraja kojom je okončan niz od osam pobjeda San Antonia. Indiana je imala dvoznamenkastu prednost veći dio utakmice, a San Antonio je smanjio prednost u nekoliko navrata u zadnje dvije minute. Kod San Antonia najbolji su bili Kawhi Leonard i LaMarcus Aldridge koji su svaki zabili po 23 koša.

Iako su igrali bez četiri igrača iz prve postave Memphis Grizzlies su pobijedili Cleveland Cavalierse sa 106:103. Tony Allen je predvodio Grizzliese sa 26 koševa, a Vince Carter je pogodio četiri slobodna bacanja u zadnjih 13.4 sekundi. Lance Stephenson je dodao 17 koševa, a JaMychal Green 16 uz 10 skokova za Grizzliese. LeBron James je bio najbolji strijelac Cavaliersa sa 28 pogodaka, a Kyrie Irving je ubacio 27.

Rezultati:

Charlotte Hornets - Minnesota Timberwolves 108:103
(Damjan Rudež je igrao 7:09 minuta i zabio dva koša)
Cleveland Cavaliers - Memphis Grizzlies 103:106
Indiana Pacers - San Antonio Spurs 99:91
Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 100:90
New Orleans Pelicans - Sacramento Kings 115:112
Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 90:109
Golden State Warriors - Orlando Magic 119:113
(Mario Hezonja je igrao 14:37 minuta, ugrabio tri skoka, upisao jednu asistenciju i zabio 4 koša)