Hajduk je na jedvite jade u gradskom derbiju svladao Split s 3:1. Gotovo 80. minuta Hajduk je bio na rubu poraza, unatoč činjenici da je Srđan Andrić izjednačio rezultat u 59. minuti. Samo sedam minuta prije Hrvoje Vejić zabio je autogol. Hajduk je igrao katastrofalno, a onda je bijele prema pobjedi pogurnuo Ante Vukušić sjajnom reakcijom nakon ubačaja Anasa Sharbinija u 81. minuti. Inicijativa splitovaca raspala se u samo deset minuta, a točku na i prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca postigao je kapetan Andrić koji se tako prometnuo u najboljeg igrača susreta. Igrači Hajduka odbili su davati izjave.
– Nećemo davati izjave zbog medijskog pritiska na Anasa Sharbinija – kazao je Srđan Andrić.
Utakmicu između Hajduka i Splita gledali su i hrvatski rukometni reprezentativci, a poseban poklon (Hajdukov dres) i ovacije publike prije početka dobio je hrvatski branitelj Tihomir Purda.
ovakav neizvjestan gradski derbi u zagrebu se moze samo sanjati. tamo je snjeguljica (dinamo) i sedam patuljaka (lokosi,inter...). uskoro ni cistacice nece moci gledati tu strahotu sto zovu nogometom na praznom maximiru.