Vrsaljko asistirao u pobjedi Intera, igrali Pašalić, Bradarić...

Šime Vrsaljko
29.12.2018.
u 17:24

U 19. kolu Serie A Inter je slavio u gostima kod Empolija s 1-0, a asistenciju za pogodak je ubilježio hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko

Vrsaljko je jedini od Hrvata u Interu započeo utakmicu, a u 72. minuti je na njegov ubačaj Keita Balde zabio pobjednički gol. Ivan Perišić je ostao na klupi, a Marcelo Brozović nije bio u zapisniku.

Do pobjede je došla i Roma, koja je tek u drugom dijelu s dva gola slavila kod Parme. Golove su zabili Cristante i Under. Lazio i Torino su odigrali 1-1, a Milan Badelj je ostao na klupi rimskog sastava.

Daleko najviše golova bilo je u Sassuolu gdje je domaćin izgubio od Atalante s čak 2-6. Tri gola postigao je Slovenac Josip Iličić, a za Atalantu je cijelu utakmicu odigrao Mario Pašalić.  Udinese je u Udinama slavio protiv Cagliarija s 2-0. Andrija Balić je ušao u igru u 79. minuti kod domaćina, Filip Bradarić odigrao je cijelu utakmicu za goste, Darijo Srna je izašao u 76. minuti, a Marko Pajač ušao u 62. minuti. Genoa i Fiorentina su odigrali 0-0, a Marko Pjaca je za goste ušao u igru u 83. minuti.

Talijanski nogometni prvak Juventus u prvom je susretu 19. kola Serie A na svom stadionu svladao Sampdoriju sa 2-1 (1-1) i tako povećao svoju prednost na vrhu ljestvice sa 12 bodova pred drugim Napolijem.Juventus je poveo preko Cristiana Ronalda u 2. minuti, na 1-1 poravnao je Quagliarella u 33. iz 11-erca, da bi pobjedu domaćima osigurao Ronaldo svojim drugim golom na utakmici u 65. minuti također iz 11-erca. U sudačkoj nadoknadi je Saponara pogodio mrežu Juventusa za 2-2, ali je nakon dugotrajnog pregledavanja snimke ustanovljeno kako se ranije tijekom akcije nalazio u zaleđu, pa pogodak za 2-2 nije priznat.

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić igrao je za Juventus do 69. minute.

Vodeći Juventus sada ima 53 boda, drugi je Napoli sa 41, a treći Inter sa 39 bodova.