ENGLESKA

Vragovi lakoćom u 4. kolo FA kupa, idu na Spurse

04.01.2009.
u 20:33

Momčad Manchester Uniteda pobijedila je bez ikakvih problema u gostima Southampton s 3-0 u susretu 3. kola FA Cupa.

Prvi pogodak za momčad Alexa Fergusona postigao je u 20. minuti 18-godišnji Danny Welbeck, tamnoputi Englez porijeklom iz Gane, a pobjedu ''crvenih vragova'' potvrdili su golovima Nani u 48. minuti iz jedanaesterca i Darron Gibson u 81. minuti. Domaćin je od 37. minute igrao bez isključenog Patersona, što je aktualnom prvaku Engleske i Europe samo olakšalo posao.

Već je poznato da će Manchester United u 4. kolu igrati protiv Tottenhama, kluba u kojem igraju hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Vedran Ćorluka.

FA Cup, 3. kolo, nedjelja:

Gillingham – Aston Villa 1-2 (Jackson 57 / Milner 13, 79 – 11m)

Southampton – Manchester United 0-3 (Welbeck 20, Nani 48 – 11 m, Gibson 81)

Ždrijeb FA Cupa: Liverpool protiv Evertona

Spravljen je ždrijeb za utakmice 4. kola FA Cupa. Najzanimljiviji susret odigrat će gradski rivali iz Liverpoola, istoimeni klub s Anfield Roada i EvertonLiverpool i Everton sastali su se dva puta u finalu FA Cupa, 1986. i 1989. godine, i u oba navrata je Liverpool bio pobjednik.

Momčad Manchester Uniteda igrat će u 4. kolu protiv Tottenhama, kluba hrvatskih reprezentativaca Luke Modrića i Vedrana Ćorluke. >

Arsenal našeg Eduarda da Silve je za protivnika dobio velški Cardiff, prošlogodišnjeg finalista. Ovi su se klubovi sastali u finalu 1927. godine kada je Cardiff ostvario pobjedu i postao jedini klub koji je osvojio engleski FA Cup, a da nije iz Engleske.

Branitelj naslova Portsmouth treba prvo proći Bristol, budući da je u subotu na Fratton Parku protiv te momčadi odigrao samo 0-0 u 3. kolu. Ukoliko momčadi našeg Nike Kranjčara to pođe za rukom, u 4. kolu igrat će protiv boljeg iz dvoboja Histon - Swansea.

Dvoboji 4. kola na rasporedu su 24. i 25. siječnja. Prije toga, 13. siječnja, odigrat će se ponovljene utakmice 3. kola.