Villa pogodio za tri boda i prvo mjesto na ljestvici strijelaca

David Villa
AFP
23.02.2010.
u 08:27

Nogometaši Valencije pobijedili su na svojoj Mestalli Getafe 2:1 u srazu 23. kola španjolskog prvenstva. Oba je gola za pobjednike zabio David Villa.

Pogodio je sjajni španjolski reprezentativac u 39. i 52. minuti za svoj 16. i 17. pogodak ove sezone, čime je pretekao Lionela Messija na vrhu ljestvice najboljih strijelaca. Argentinac je precizan bio 16 puta.

Posebno je lijep bio Villin drugi pogodak. Sjajno je iskosa s lijeve strane 28-godišnji napadač reagirao na dodavanje Davida Silve prije no što mu se golman sasvim približio i zatvorio kut. Prebacio ga je krasnim lob-udarcem.

Domaći su nogometaši morali strijepiti za pobjedu od 76. minute, kada je na 2:1 smanjio Manu. Odgovoran je za to bio lijevi bočni branič Alexis, koji je u 60. minuti zaradio drugi, isključujući žuti karton. Sastav Unaija Emeryja ipak je izdržao do kraja.