1/3
Autori: Vecernji.hr, Hina
16.02.2021.
u 14:35

As njemačkog tenisača u trećem setu potpuno je izbacio Novaka iz takta koji je od ludila slomio reket

Nakon što je riješio sve svoje protivnike do sada na Australian Openu, Novak Đoković je igrao je četvrtfinalni meč protiv Nijemca Alexandera Zvereva.   Najbolji tenisač svijeta  plasirao se u polufinale Australian Opena nakon što je u četvrtfinalu pobijedio Nijemca Alexandera Zvereva sa 6:7 (6), 6:2, 6:4, 7:6 (6).

Branitelj naslova pobjednika prvog Grand Slam turnira sezone stigao je do pobjede za tri sata i 30 minuta igre.

To je prvo ''pravo ime'' protiv kojeg se Novak borio na ovome turniru, a izgubio je prvi set u tie breaku.

Drugi je set dobio bez problema 6:2, a u trećem je loše krenuo i ubrzo gubio 3:0. Đoković je potom uzeo svoj servis pa imao i ''break priliku'' na 3:1, ali Zverev je pogodio 'inside-out' forhend i ostavio Novaka bez teksta, a ubrzo je popucao po šavovima.

As njemačkog tenisača u sljedećem poenu potpuno je izbacio Novaka iz takta koji je od ludila slomio reket.

Ipak, do kraja se Novak trgnuo pa do kraja seta nije izgubio servis, a Zverevu je uzeo dva i set zaključio sa 6:4.

Zverev je u četvrtom setu poveo 3-0, no oba seta su otišla na Đokovićevu stranu. Prvi nositelj će u polufinalu igrati protiv najveće senzacije prvog Grand Slama Rusa Aslana Karaceva.

Trenutačno 114. igrač svijeta koji je nastup u glavnom turniru izborio kroz kvalifikacije, u četvrtfinalu je nadigrao 18. nositelja Bugarina Grigora Dimitrova sa 2-6, 6-4, 6-1, 6-2.

Đoković i Karacev do sada nisu igrali međusobno.