Mario Mandžukić
Pixsell
12.08.2012.
u 20:17

Mario Mandžukić zabio je prvi pogodak u susretu njemačkog Superkupa protiv Borussije Dortmund.

Mandžo je u početnoj postavi, a već u prvoj ozbiljnoj akciji momčadi iz Münchena, Mandžukić je postigao pogodak, zabio je u šestoj minuti nakon ubačaja Francka Riberyja.

Već dvije minute kasnije Mandžukić je opet u naletu, opet je silovito odapeo,, no udarac se zaustavio u obrani Borrusije.

Za 2:0 zabio je Thomas Muller u 11. minuti. Mandžukić koji je dobio priliku igrati od početka se zaista trudio. Imao je lijepu priliku u 28. minuti, ali je opet pogodio blok. U dva navrata našao se u zaleđu. U 68. minuti Mandžukić je, očekivano, i kartoniran...

U igru je ušao i Ivan Perišić za žute, posljednji pola sata igrao je umjesto Kevina Grosskreutza.

Lewandowski je zabio gol za žute u 75. minuti, no to im nije bilo dovoljno za produžetke.

Kranjčar zabio dva gola, Dinamo i Šahtar imaju svih pet pobjeda

Niko Kranjčar postigao je za svoj kijevski Dinamo dva gola Volynu (4:1) u petom kolu ukrajinskog prvenstva. Zagrepčanin koji u ponedjeljak slavi 28. rođendan je postigao gol u 22. minuti, zatim je Ideye zabio u 29., a dvojac se isto rasporedio i u drugom poluvremenu. Prvo je Kranjčar tresao mrežu u petoj minuti nastavka, a u zadnjoj minuti konačnih 4:1 postavio Ideye. Ognjen Vukojević nije igrao, cijeli je susret sjedio na klupi. Dodajmo kako je Dinamo bio favorit u ovom susretu, te je s pet pobjeda u pet kola na drugom mjestu ukrajinskog prvenstva, a vodi Šahtar.

Vodeća momčad je ona u kojoj igraju njegovi suigrači iz repreznetacije, Eduardo i Darijo Srna.

Momčad iz Donjecka identičnim je rezultatom slavila također kod kuće protiv Vorskla (4:1). Srna je igrao cijelu utakmicu, a Dudu je bio na klupi.

Šahtar je u vodstvu zbog bolje gol razlike.