Osijek prošao u drugo kolo, u Gradski vrt stižu Glasgow Rangers i Steven Gerrard

1/17
19.07.2018.
u 22:41

Osječani će u idućem kolu igrati protiv slavnog Glasgow Rangersa kojega vodi Steven Gerrard.

Osijek je izborio drugo pretkolo Europske lige nakon što je u Gradskom vrtu svladao moldavski Petrocub s 2:1. Osječani će u idućem kolu igrati protiv slavnog Glasgow Rangersa kojega vodi Steven Gerrard.

Osijek je teže od očekivanog izborio plasman u iduće kolo nakon što je prva utakmica završila 1:1. Izabranici Zorana Zekića poveli u 14. minuti pogotkom Roberta Mudražije, a u 22. minuti je za Moldavce izjednačio Ambrose iz kaznenog udarca. Kapetan Osječana Borna Barišić u 61. minuti zabio je za 2:1. Pri kraju utakmice Osijek je strepio, Moldavci su imali nekoliko prigoda, ali se sve dobro završilo.

U Gradskom vrtu je bio i srebrni hrvatski reprezentativac i nekadašnji igrač Osijeka Domagoj Vida  koji je dobio prigodni dres od predsjednika Ivana Meštrovića. Vida nije ostao dužan već je Osječanima poklonio svoj dres iz reprezentacije.

Za tjedan dana Osijek dočekuje Rangers, a uzvrat je za sedam dana u Škotskoj.

Osijek - Petrocub 2:1

Tijek susreta:

90' Kraj utakmice.

78' Treća promjena kod Osijeka - Hajradinović umjesto Bočkaja.

74' Žuti karton dobio je Potirniche.

73' Henty je sve dobro napravio, osloboio se čuvara, ali je slabo tukao.

65' Promjena kod Osijeka. Ulazi Pušić, a izlazi Lopa koji je ušao u 21. minuti.

64' Žuti karton dobio je branič gostuju Mudrac.

62' Gol za Osijek! Henty je prošao po lijevoj strani i dao za Barišića koji preciznim udarcem pogađa za 2:1.

57' Sada je Marić bio u prilici, tukao je lijevom nogom iskosa, ali je otišlo pored gola.

50' Drugi žuti karton danas zaradio je Taras zbog prekršaja.

46' Počeo je nastavak.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' Prvi žuti karton na utakmici dobio je Lopa.

42' Osijek je sada imao novu dobru priliku za vodstvo. Marić je tukao s lijeve strane, ali ravno u vratara.

22' Izjednačenje! Ambros je siguran, Malenica u jednu, a lopta u drugu stranu.

22' Jedanasterac za goste. Radeljić je srušio Cojocarua, a sudac pokazao na bijelu točku.

21' Boban je ozlijeđen i ne može nastaviti. Ulazi Lopa.

12' Gol za Osijek! Osijek je odlično otvorio utakmicu i poveo u 17. minuti. Sjajan gol zabio je Mudražija.

0' Uoči utakmice hrvatski reprezentativac Domagoj Vida dobio je prigodni poklon od Osijekovog predsjednika Ivana Meštrovića.

Sastavi:

Osijek: Malenica - Šorša, Lončar, Radeljić, Barišić - Mudražija - Boban, Henty, Mioč, Bočkaj - Marić

Petrocub: Celeadnic - Mudrac, Potirniche, Sandu - Slivca, Djou, Cojocaru, Taras, Douania - Ambros, Ivanov