BUNDESLIGA Wolfsburg na Allianz Areni prokockao vodstvo od 2:0

Veliki preokret Bayerna, kiks Schalkea

import
25.10.2008.
u 17:58

U subotnjim utakmicama 9. kola Bundeslige, Bayern i Eintracht su do pobjeda došli nakon minusa od dva gola, dok je Jurica Vranješ asistirao za jedini pogodak Werdera.

Nakon nešto više od pola sata igre u Münchenu činilo se da će Bayernovi navijači doživjeti još jedno razočaranje.

Gosti iz Wolfsburga koje s klube vodi bivši trener Bavaraca, Felix Magath, poveli su pogocima Grafitea i Džeke s 2-0, a momčad Jürgena Klinsmanna je ponovno djelovala obezglavljeno. No, onda je stvari u svoje ruke uzeo Francuz Franck Ribery i nakon sjajnog prodora smanjio na 2-1 uoči odlaska na odmor.

Očito je u svlačionici Bayerna bilo vrlo burno jer je u nastavku na teren izašla potpuno druga momčad koja je preko Van Bommela, Borowskog i Schweinsteigera potpuno preokrenula rezultat i na kraju slavila 4-2.

Sličan scenarij dogodio se i u Cottbusu, no ovdje su gosti bili ti koji su napravili nemoguće.

Raspoloženi Rangelov je golovima u 7. i 15. minuti razgalio tribine koje su vjerovale da će Energie zasigurno do tri boda nakon uraganskog otvaranja susreta. Ali s tim se nisu složili gosti iz Franfurta koji su prvo smanjili pogotkom Finka u 39. minuti, a onda u svega šest minuta, između 68. i 74. golovima Fenina i Liberopoulosa došli do pobjede.

Dodajmo da je u redovima Energieja do 63. minute igrao Mario Cvitanović, a umjesto njega je ušao Ivan Radeljić, dok je Stiven Rivić zamjenjen u 72. minuti. Za goste je od početka zaigrao mladi hrvatski reprezentativac Krešo Ljubičić, a početkom nastavka svoje mjesto je ustupio Korkmazu.

Werder je na gostovanju kod Hannovera osvojio bod, a strijelcu izjednačujućeg pogotka Almeidi izvrsno je loptu servirao bivši hrvatski reprezentativac Jurica Vranješ.

Schalke je pred svojim navijačima ostao bez punog plijena, iako nisu imali prezahtjevnog protivnika, Arminiu iz Bielefelda, koja je sačuvala svoju mrežu. Za domaćine je do 66. minute igrao Ivan Rakitić, kada ga je zamijenio Asamoah.

Sutra su na rasporedu preostale tri utakmice 9. kola.

Bundesliga, 9. kolo:
Bayern – Wolfsburg 4-2 (Ribery 41, Van Bommel 54, Borowski 63, Schweinsteiger 80/ Grafite 31-11m, Džeko 33)
Energie Cottbus – Eintracht Frankfurt 2-3 (Rangelov 7, 15/ Fink 39, Fenin 68, Liberopoulos 74)
Hannover – Werder 1-1 (Schulz 9/ Almeida 41)
Borussia Mönchengladbach – Karlsruhe 1-0 (Paauwe 52)
Schalke – Arminia 0-0