Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 5
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
HNL 28. KOLO

Varaždin ispustio važne bodove. Slaven ima priliku povećati prednost u utrci za Europu

Varaždin i Gorica sastali se u 28. kolu SuperSport HNL-a
Foto: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL
1/3
04.04.2025.
u 20:22

U subotu će Slaven Belupo ugostiti Hajduk u Koprivnici (16 sati), a Istra 1961 je u Puli domaćin Dinamu (18.45). U nedjelju su na rasporedu dvoboji Lokomotive i RIjeke (16 sati) te Šibenika i Osijeka (18.45)

Nogometaši Varaždina ugostili su u petak Goricu u prvoj utakmici 28. kola HNL-a, koja je završila bez pobjednika i bez pogodaka. Ovo je 13. remi Varaždina, koji je po tome ovosezonski rekorderi u hrvatskom prvenstvu, dok je Gorica po osmi put osvojila jedan bod. Varaždin je s 37 bodova ostao na petom mjestu, a bod više ima Slaven Belupo koji je četvrti. Gorica je s 26 bodova na predzadnjem, devetom mjestu. Šibenik je na začelju s 22 boda i utakmicom manje od Gorice. Vodeći Hajduk ima 51 bod, druga je Rijeka s 50 bodova, a treći je Dinamo s 46.

Već u prvoj minuti je Varaždin imao prvu dobru priliku za postizanje pogotka, ali je udarac Mateja Vuka gostujući vratar Ivan Banić obranio. Bila je to najava nadmoći momčadi Nikole Šafarića, koja je u prvom poluvremenu još nekoliko puta zaprijetila, ali ostala bez realizacije. Najbolju situaciju su Varaždinci imali u 21. minuti, kad je udarac Luke Mamića iz kaznenog prostora Banić ponovno obranio. Momčad Marija Carevića je  prvom dijelu bila potpuno inferiorna pa je domaći vratara Oliver Zelenika ostao nezaposlen.

Varaždin i Gorica sastali se u 28. kolu SuperSport HNL-a
1/15

No, već početkom drugog dijela, kapetan Varaždina je morao spašavati svoju mrežu. Dobrom akcijom Goričani su u 49. minuti u priliku gurnuli Antu Ercega, ali je njegov udarac u bliži kut Zelenika uspio obraniti. Varaždinci su uzvratili u 57. minuti preko Makedonca Dimitra Mitrovskog, koji se našao u prilici tek što je ušao u igru, ali je Banić nogom uspio obraniti njegov udarac iz kaznenog prostora. U 63. minuti su domaći nogometaši u nekoliko poteza izigrali obranu Gorice. Mamić je petom asistirao za Vuka, koji se iskosa s lijeve strane našao pred Banićem, ali je potpuno krivo zahvatio loptu i loše završio vrlo dobru akciju.

U 76. minuti su centimetri dijelili Varaždince od vodećeg pogotka. Tomislav Duvnjak je došao u odličnu poziciju za udarac sa 14 metara. No, kad je Banić već bio svladan, lopta je udarila u vratnicu. Ponovno je Duvnjak prvi došao do lopte te ju sada lijevom nogom pokušao poslati u mrežu, ali je gostujući branič Slavko Bralić klizećim startom uspio blokirati udarac. Utakmicu u Varaždinu sudio je Splićanin Duje Strukan.

U subotu će Slaven Belupo ugostiti Hajduk u Koprivnici (16 sati), a Istra 1961 je u Puli domaćin Dinamu (18.45). U nedjelju su na rasporedu dvoboji Lokomotive i RIjeke (16 sati) te Šibenika i Osijeka (18.45).

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata