Kačavenda vratio prednost Lokomotivi i odveo ih u četvrtinu finala Kupa

Varaždin u osmini finala Kupa igra protiv  Lokomotive
Autori: Vecernji.hr, Hina
27.10.2021.
u 19:29

Varaždin i Lokomotiva susreću se u osmini finala Kupa

Nakon što su to Hajduk, Osijek i Slaven Belupo obavili u utorak, danas su još četiri kluba izborili plasman u četvrtfinale hrvatskog Kupa i to Dinamo, Gorica, Istra 1961, te Lokomotiva.

Lokomotiva je u odličnom susretu na gostovanju pobijedila Varaždin sa 3-2. Zanimljivo, bila je to već četvrta utakmica Lokomotive u proteklih 10 dana.

Lokosi su vodili 1-0, 2-1 i 3-2, domaćin se dva puta vraćao, ali ne i treći put.

Za goste su zabili Aliyu Bravo (6), Josip Pivarić (27-11m) i Kačevenda (72), dok su za Varaždin bili strijelci Marko Stolnik (23) i Igor Postonjski (47-11m).

U ranije odigranom susretu Dinamo je na gostovanju u Bijelom Brdu uz dosta muke svladao trenutačno vodeću momčad druge lige BSK sa 3-2.

Nogometaši Istre 1961 izborili su plasman u četvrtfinale nakon što su u lokalnom derbiju u Labinu pobijedili Rudar sa 3-2, dok je Gorica sa sa 2-0 porazila Mladost Ždralove.

Dinamo je u Bijelom Brdu poveo već u drugoj minuti susreta, a strijelac je Amir Gojak. BSK međutim izjednačuje ju 33. minuti nakon što je Gbane zabio gol glavom. Dvije minute kasnije, Čikvar nakon greške vratar Zagorca zabija za 2-1 za BSK. Dinamo ipak dolazi do izjednačenja u 39. minuti zahvaljujući Komnenu Andriću, a pobjedu i plasman u četvrtfinale  donosi mu u 71. minuti Oršić koji je iz kornera pogodio suparnički gol.

Gorica je slavila protiv Mladosti iz Ždralova sa 2-0, a golove za velikogoričku momčad zabili su Vlatko Stojanovski u 41. minuti i Martin Šroler u 60.

Nogometaši Istre 1961 izborili su plasman u četvrtfinale nakon što su u lokalnom derbiju pobijedili Rudar a 3-2. Istra je povela u 6. minuti golom Drena Belje, no trećeligaš je okrenuo rezultat golovima Tine Licula (32) i Lorenza Boucauxa (52).

Beljo je svojim drugom golom izjednačio u 70. minuti, a pobjedu gostima donio je Serder Serderov sedam minuta kasnije.

Jučer su plasman u četvrtfinale Hrvatskog kupa izborili Hajduk, Osijek i Slaven Belupo, a posljednjeg putnika doznat ćemo 13. studenog kada se sastaju Oriolik i Rijeka.

REZULTATI:

• BSK - Dinamo              2-3 (Gbane 33, Čikvar 35/ Gojak 2, Andrić 39, Oršić 71)
  • Gorica - Mladost Ždralovi 2-0 (Stojanovski 41, Šroler 60)
  • Rudar Labin - Istra 1961  2-3 (Licul 32, Boucaux 52 / Beljo 6, 70, Serderov 77)
  • Varaždin - Lokomotiva     2-3 (Stolnik 23, Postonjski 47-11m / Bravo 6, Pivarić 27-11m, Kačevenda 72)
  • U utorak:
  • Šibenik - Slaven Belupo   3-5 11m 1-1 (Ćurić 90+2-11m / Krstanović 68-11m)
  • Rudeš - Osijek            0-2 (Fiolić 55, Mierez 71)
  • Belišće - Hajduk          1-5 (Anočić 5 / Livaja 4, 56, 68, Ljubičić 35, 58)
  • Kasnije:
  • Oriolik - Rijeka (13. studenoga)

Pogledajte utakmicu:

VARAŽDIN 2:3 LOKOMOTIVA

90' Kraj utakmice.

72' Kačavenda zabija!

49' Gol! Postonjski iz penala za 2:2.

46' Početak drugog dijela.
45' Kraj prvog dijela.
28' Pivarić hladan iz penala.
22'Stolnik zabija za izjednačenje.
6' Aliyu zabija za rano vodstvo Lokomotive.
1' Počela je utakmica.